Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van az iskolai...

Mi értelme van az iskolai nyári szüntetnek?

Figyelt kérdés
Dolgozó emberként nagyon irigylem az iskolásoktól, hogy egy évben összefüggően 2 és fél hónap szünetet kapnak. Lehet hogy azért, mert iskolásként ez nekem is járt. Nem félő hogy hozzászoknak, és később hiányolni fogják? Meg aztán úgyis sokaknak problémát jelent, hogy hogyan töltsék "hasznosan" a nyáriszünetet, meg hogyan ne essenek ki a tanulásból. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha nem is lenne nyáriszünet.

2014. júl. 11. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kurz und gut: ha neked szopni kell, akkor szopjon más is! :DDDD


Irigykedj csak megérdemled! :))))))

2014. júl. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igaz, a sok mai iskolás amikor rájönnek hogy csak gyári munkásnak jók, majd biztos nem fognak irigykedni, csak én térek el a normálistól.
2014. júl. 11. 10:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy majd ők is meg fogják érdemelni, hogy irigykedjenek. Végülis az ember eredendően bűnös nem?
2014. júl. 11. 10:21
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Még suliba járok, és már én is gondolkoztam ezen. Nekem nem az a bajom, hogy ne legyen, csak szerintem nagyon hosszú... és rengeteg szülőnek gondot okoz, hogy hova tegye a gyereket, főleg ha még kisebb.


Például az én szüleim végigdolgozzák az egész nyarat, és még így sincs nagyon pénzünk nyaralásra, maximum pár napra elmegyünk valahova. És ezzel sajnos nemcsak az én családom van így.


Nézhettek hülyének, ha akartok, de én őszintén bevallom, hogy augusztus közepe felé már hiányolom a sulit :)

2014. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont sztem kikészültem volna, ha folyamatosan 12 évig tanulnom kellett volna nagyobb szünetek nélkül. Én mindig feltöltődtem nyáron és erőt gyűjtöttem a következő évhez, suliidőben pedig igyekeztem a maximumot kihozni magamból. Nem mondom, hogy mindet hasznosan töltöttem el, de a pihenésre akkor is szükségem volt, csak azt bántam, hogy nem hosszabb:D
2014. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magát a nyári szünetet azért vezették be mert régen a gyereknek segíteni kellett dolgozni a földeken ami. Ezek a melók megnőttek a nyárra. Szóval ebből fejlődött ki, és most marad a kikapcsolódás, de sokan vannak akik dolgoznak (diákmunka)
2014. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

van értelme, nem mindenki semmittevéssel tölti

meg a pihenésre is szükség van

de sokan ekkor tanulnak intenzívebben nyelvet vagy diákmunkát vállal

én idén nyáron csinálom a jogosítványom, erre év közben kevésbé lenne időm

szerintem jó hogy van nyáriszünet, enélkül nem is bírtam volna ki ezt a 11 évet folyamatos tanulással és még hátra is van belőle

2014. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok


Igazatok van, hogy lehet vállalni diákmunkát, de egyáltalán nem olyan egyszerű találni, és ha nem vagy 16, már megint hátrány. Én a "legnagyobb örömömre" augusztus utolsó hetében töltöm a 16-ot.... :/


Egyébként elkezdtem németet is tanulni, illetve elég sokat olvasok könyveket, cikkeket olyan témákban, ami hasznomra lehet. Jelenleg még nem tartok ott, hogy unatkoznék, meg az a baj, hogy túl könnyen el tudok kényelmesedni és kizökkeni a normál rutinomból, ha nincs meg az a bizonyos állandóság... :)

2014. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

#3


Az irigykedés az ostoba emberek pótcselekvése...

2014. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!