Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám anyukámat...

Hogyan tudnám anyukámat meggyőzni, hogy írasson át? Többi lent (nem hosszú)?

Figyelt kérdés
Szóval gimibe jelentkeztem humán szakra,de meggondoltam magam.Jogász akartam lenni de mostmár rájöttem,hogy túl sok van belőle.És hiába mondom anyukámnak,hogy fölösleges,ő csak azt mondta hogy én választottam.Szóval,hogyan tudnám rávenni,hogy irasson át egy "műszaki" szakközépiskolába?

2014. júl. 12. 08:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Anyukád milyen beállítottságú? Humán? Műszaki? Mert az is nagyon sokat számít a meggyőzésben. Mennyire ismeri az általad megcélzott műszaki szakmát? Ha a szakmához szükséges tárgyakban jó vagy, akkor próbálj ezekkel érvelni. De lehetséges az is, hogy anyukádnak már van tapasztalata abban, hogy egyszer ezt akarsz, máskor pedig valami mást és nem bízik abban, hogy hosszú távon kitartasz az újabb döntésed mellett. Minden esetre tartalmi érvekkel próbálkozz!
2014. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legrosszabb esedbe gél évig még járhatsz abba a suliba, és akkor iratod át magad, és addig folyamatosan mond anyudnak mennyire rossz, vagy akár lehet megkedveled.

Amúgy az alapszakirány majdnem semmit sem számít kivéve ha nyelvtagozatra jársz, egyébként humán szakkirányból is lehetsz műszaki egyetmre tovább(Az talán többet is érne mint a szakközép)

És gondolom anyudnak a "szakközépiskola" szó hallatán megy el a kedve.

Sajnos Magyarországon nem igazán nagy a szakközepek megbecsülése, holott sok színvonalas is létezik.

2014. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!