Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9. osztályba iskolakezdéshez...

9. osztályba iskolakezdéshez mit kell venni? ( ilyenekre gondolok hogy füzet, toll, ceruza. Stb) És ezekből mennyit vegyek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 19. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Kb mint 1-8 ig,ugyanazokat. Kérd meg anyukádat,hogy írja össze
2014. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
3-3-3 vonalas,kockás,és sima füzet,radír,5 ceruza,5 toll,vonalzó,
2014. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Szia!Lemernem fogadni lany vagy,és gimibe mwsz..Gratulalok: ) Nekunk aztmindtak majd sept 1-én megmondják:):D tollbol tobber mint cerkából:D megkerdezhetem hol folytatod tanulmanyaid?:)
2014. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 6 éve, hogy 9.-be mentem, de azért megpróbálom felidézni. :D

Célszerű nagyalakú füzetet venni, mert többet fogtok írni, és jobb ha minden egy helyen van. Hogy spirálos vagy sima az mindegy általában, de lehet tanárfüggő (az én kémiatanárom például utálta a spirálost, mert "saláta" lesz év végére, így csak simába írhattunk). Mi csak kockásat és vonalasat használtunk, ezekből kezdésnek elég 3 kockás és 4-5 vonalas.

Ceruzákból jó, ha van színes rajzra, mert gimiben 9-10.-ben is volt. Tollból is legyen egy pár, mert azokból sosem elég, plusz radír, vonalzó.

Ezt is tanára válogatja, de minket "leszoktattak" a hibajavítóról, nem lehetett használni az órákon. Ez azért jó, mert érettségin sem lehet, és így hamar "átszoksz".

Ennyi az alap tudnivaló, de nyugi, úgyis elmondják majd az első héten a tanárok, hogy kinek mi a "hasfájása". ;)

2014. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. júl. 20. 22:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket veszem de lehet valamit kihagytam ami fontos mert azokat nem írtam le amik maradtak tavalyról stb.(Én most megyek 8.ba de gondolom nem sokban tér el)

4db A4-es négyzetrácsos f(f=füzet)

2db A4-es franciakockás spirál f

2db A4-es vonalas f

1db A4-es vonalas spirál f

2db A5-ös vonalas f

1db A5-ös szótár f

1db A4-es sima f

3db A4-es hangjegy f

1db A4-es hangjegy spirál f

6db-os színesceruza készlet

2db kék toll

színes és fekete stabilo tűfilc (szinesből kb.3-4db)

kis vonalzó

2db radír

tudományos számológép(ez majd egy ideig biztos jó lesz azért kell)

táska(ami volt az már 6éves és éppengogy kibírta a 7.osztályt)

50db műszaki rajzlap

átlátszó könyvborítók

2db leckefüzet(hamar betelik és nem szeretem lapra írni)

1db ellenőrző

kis ragasztó

színes szövegkiemelő(2db)

3csomag A5-ös írólap

3csomag fénymásoló lap

2-3grafit

órarend,füzetcimke

2014. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ja és neked nem kell ennyi hangjegy füzet kivéve ha zenesulis vagy mint én.xd

#előző

2014. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2014. júl. 22. 17:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vonalas füzetből kell kb. 10 db (tartalék), végül is nekem kell nekem annyi, mivel mi sokat írunk és én jobban szeretek vonalasba írni, mint simába. Simából 3-4. És négyzethálósból szerintem 4. Én a négyzethálósat kémiára is használom, nekem abba valamiért érthetőbb. Plusz matekból sanszos, hogy 2 be fog telni. Tollakból egy 5-6 darab biztos kell, ceruzára kb. szerintem semmi szükség, mert nem nagyon használjátok (max. ha nem műszaki suliba mész, mint én :) ). Ha szereted a színes tollakat, akkor abból is úgy tankolj fel, hogy biztos abból is pár ki fog fogyni.
2014. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!