Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy érzem nem igazságosak...

Úgy érzem nem igazságosak velem. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Ideiglenes diákot igényeltem az iskolámban még április-május környékén, illetve nem rég a napokban is. De mind kétszer azt mondták, hogy az ideiglenes diák-ot csak akkor adják oda, ha befizetek 1400 forintot és beviszek egy önkormányzaton kiállított fényképes papírt. A papírt elintéztem, de a magyar oktatásügyi minisztérium honlapján az van feltüntetve, hogy amég az iskola tanulója vagyok (már pedig az vagyok lassan második éve) ők kötelesek INGYEN 60 napos ideiglenes diákigazolványt kiállítani, mégpedig annyiszor ahányszor kérem. Ezért nem értem, hogy ha egyszer, az oktatásügyi minisztérium, azt mondja, hogy ingyenes, akkor mért kérnek pénzt? És mit lehet ilyenkor tenni?

2014. júl. 24. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, hogy milyen jogcímen kérnek 1400 Ft-ot.
2014. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért igényelted?ha azért mert elvesztetted a régit és újat akarsz később, akkor lehet azért. Nekem is volt anno ideiglenes első félévben,de már nem emlékszek hogyan ment a dolog
2014. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az 1400 forintot az igazi diákodra kérték el nem az ideiglenesre. A rendszerben megigénylik neked a diákot, ezután pedig ki tudnak állítani ideiglenest. Ingyen, bárhányszor.
2014. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy, ahogy az előző írta. Valószínűleg nincs diákod most, ezért kéred az ideiglenest.


A papír, amit elintéztél a NEK-es papírod (az új diák igénylése most már ezzel zajlik). Az 1400 forint pedig az új diákod ára. Ezek nélkül nem állíthatnak ki neked ideiglenes diákot.

2014. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!