Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NKE-HHK Mi várható jövőre a...

Barbixo kérdése:

NKE-HHK Mi várható jövőre a felvételin?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék jelentkezni a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre. Meglepődve és megrémülten látom mekkorát ugrottak a ponthatárok. Ha idén jelentkeztem volna és meg lett volna a középfokú nyelvvizsgám sikerült volna a katonai logisztikára a bejutás. Valójában a katonai vezetői szak érdekel de a bejutás megkönnyítése érdekében jelentkeznék logisztikára.

2013-ban a ponthatár maga volt az álom, ha jól emlékszem 352 és csalódottan látom hogy idén ez 376-ra nőtt. Első ránézésre fel is adtam hogy jövőre nekem ez sikerülhetne és azt mondtam magamnak ez esélytelen lesz, marad a szerződéses katona.

Ha tudnék szerezni egy felsőfokú angol nyelvvizsgát akkor is csak 391 pontom lenne. A magyar érettségi 88 a töri érettségi 83 százalékos lett. Nyelvvizsgám még nincs de angolból mindig is jó voltam. Bár félnék egy felsőfokú vizsgától.


Milyen ötletetek van? Mit tanácsoltok? Hogyan lehetne biztos a bejutásom a jövő évre? Időközben megszerzek majd egy okj-s oklevelet is de az nem ér semmit mivel nem ápolónak tanulnék tovább.



2014. júl. 25. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:

emeltezz valamiből szerintem. (én azt csináltam)

A ponthatárok tényleg durvák, de szerintem ennél feljebb már nem megy.

Az emberek nagyrésze most elkeseredik és inkább nem jelentkezik jövőre, szóval valószinü csökkenni fognak a ponthatárok.

Idén nagyon sok magas ponthatáros ember jelentkezett ezért lett ilyen a ponthatár.

2014. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az tényleg jó ötlet lenne viszont annyi a baj hogy 2011-ben érettségiztem, kicsit azért vissza kellene hozni a feledésbe merült dolgokat. Tanulni meg még most is tanulok, ez az utolsó évem, szóval megint csak egy vizsgára készülök. Azért ez az idő szempontjából fontos, hogy mindemellett mennyi idő jutna egy emelt érettségire való felkészülésre.

Sokan most is azt mondták, hogy a ponthatárok nem igen mennek idén feljebb és láss csodát, azért ez durva volt. A logisztika is 24 ponttal nőtt, ráadásul nem hiszem hogy jövőre ez majd csökkenne, és ha az emberek úgy gondolkoznak, ahogy most te, és úgy vannak vele, hogy na akkor most, mert ezúttal biztos kevesebben lesznek a magas ponthatár miatt, ott tartunk, ahol idén.. jól mellbe vágnak..

2014. júl. 25. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:

hát figyelj kifogások mindig vannak.

Próbálkozz. Vagy összejön vagy nem.

Én idén megprobáltam annak ellenére h minden ellenem szólt és felvettek.

Csak kitartás kérdése.

2014. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem mi volt az, ami ellened szólt?

Lenne még két kérdésem, ha elvégeznén előtte az altiszti akadémiát, az jelentene többletpontot vagy nem?

Illetve azt tudom hogy 25 év a korhatár, de aki pont 25 éves az jelentkezhet még az egyetemre?

Egyébként gratulálok neked és sok sikert! :)

2014. júl. 26. 08:30
 5/10 anonim ***** válasza:

aki pont 25 éves az nem jelentkezhet.

Miután elvégzed az altiszti akadémiát, a honvédség kötelezően munkába állit. Nem lesz lehetőséged arra h jelentkezz egyetemre.


Egyébként az h szivritmuszavart találtak tavaly mikor voltam alkalmasságin ezért nem mentem át. Ezen felül marha vékony voltam, ami azt nehezitette h felvegyenek, és a pontjaim se nagyon voltak meg.

De idén mégis összehoztam. :)

2014. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Állandóan ezen jár az eszem, hogy hogyan is kellene, mit kellene csinálnom, de egyszerűen még nem jutottam semmire. A kétségbeesés magával ragadt, sajnos. Te amúgy emelt szinten érettségiztél? És ha igen miből, illetve mennyi idő kellett a felkészülésre? Hogyan jöttek össze a pontjaid?
2014. júl. 26. 12:17
 7/10 anonim ***** válasza:

idén tettem egy emelt törit.

emelt töri + közép magyar + emelt angol nyelvvizsga

ebből jöttek össze a pontjaim.

2014. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én pont a magyarra gondoltam, hogy abból kellene egy emelt és akkor mellé a nyelvvizsga. Külön tanárhoz eljárni nem igazán lenne időm, mert most is tanulok még, gondolod, hogy fel lehet készülni egyedül is egy ilyen vizsgára?
2014. júl. 26. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, mintha az én kérdésemet olvasnám, ugyanez a helyzet nálam is. Nincs még nyelvvizsgám és emelt szintű érettségi is kellene, és én is katonai logisztikában gondolkozok leginkább, a vezetői jobban érdekelne, de ez is jó. A ponthatáron nagyon elcsodálkoztam én is, üzemeltetésen nőtt a legtöbbet például. Izgulok én is, és nagyon tanulok a nyelvvizsgára is, és az emelt szintűre is készülök, ahogy lehet.
2014. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látom nem csak nekem hasonlóak a problémáim :) Én töriből szeretnék emeltezni idén, illetve lehet még egy felső fokú angolt bepróbálok(mivel középfokú van már). Engem is a katvez érdekelt volna idén. 2011-ben végeztem, tehát nekem is 3 év kimaradt (a történelmet illetően). Szerintem a törit próbáld meg inkább te is, kiindulva abból, hogy az sikerült gyengébben. Na meg a középfokú nyelvvizsga alapfeltétel a felvételihez, úgyhogy az is dobna még rajta 28 pontot.
2014. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!