Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha lejárt a diákom érdemes...

Ha lejárt a diákom érdemes újat csináltatni, ha szeptemberben iratkozom be egyetemre?

Figyelt kérdés
Mitől jár le? Attól, hogy befejeztem a gimit, de még nem vagyok beiratkozva, tehát nem lehet újat csináltatni? Mennyi idő alatt csinálják meg, ha egyáltalán még van rá lehetőség? Mert jó lenne ha nem kellene teljes árú bkv bérletet vennem. Vagy attól jár le, hogy már 19 éves vagyok?

2014. júl. 25. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, hanem kell. Ha idén fejezted be a sulit, akkor még október 31-ig érvényes a mostani diákod, az új egyetemit pedig szeptemberben csináltathatod meg.
2014. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha idén fejezted be a gimnáziumot, akkor október 31-ig még az érvényes. Szeptemberben kérhetsz ideiglenes diákigazolványt a felsőoktatási intézményben, amit használhatsz addig amíg az új diákigazolványt meg nem csinálják (diákigazolványon rajta van az intézmény neve - ezért kell újat csináltatni).

Diákigazolvány intézést neked kell intézni (önkormányzaton egy gőzöm sincs milyen papírt kell csináltatni, majd azt leadni a felsőoktatási intézménynél és majd küldik). A kiküldés elég sok idő (2 éve én augusztus végén intéztem és januárban kaptam kézhez - addig ideiglenes diákigazolványt használtam, de volt olyan szaktársam aki áprilisban kapta meg, nem tudom tavaly mi volt a helyzet e téren).

2014. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!