Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék nappali képzésben...

Szeretnék nappali képzésben tanulni, csak az a problémám, hpgy elmúltam 21 éves, egyetemre nem jelentkeztem, máshol lenne e erre lehetőség?

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz felsőoktatási szakképzésre, ami kétéves, vagy bármilyen OKJ tanfolyamra. Persze ezek fizetősek, vagy ha nincs még szakmád, ingyenes.
2014. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a fizetős részével van a gond,hanem hogy nappali legyen a képzés :) de én nem találok semmi ilyet.. Tudnál linket küldeni?
2014. aug. 10. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem nappali képzésre csak felsőoktatásban van már lehetőséged.

Most folyik a pótfelvételi keddig lehet beadni a jelentkezéseket felsőoktatásba, nézz szép a felvin, még éppen időben vagy ha a tandíj fizetése nem gond számodra.

Első válaszadó rossz választ adott neked.

Felsőoktatásban (egyetem, főiskola): lehet menni érettségi után felsőoktatási szakképzésre, alapképzésre, osztatlan képzésre ezekből lehet nappali tagozatos a képzés.

OKJ iskolarendszerű képzésben van még nappali tagozatos képzés, de 21 éves korig lehet nappalira járni, mivel az OKJ iskolarendszerű képzés a közoktatás része, törvény szabályozza hogy 21 éves kor után már csak est vagy levelező képzésben tanulhat valaki közoktatási intézményben.

Van még tanfolyam rendszerű szakképzés, amit szervezhet iskola is éppen(ettől még nem lesz iskolarendszerű a képzés hogy iskola szervezi), de egyéb oktatási joggal rendelkező cég is szervezhet tanfolyamot. A tanfolyam nem lehet nappali se esti se levelező..az "csak tanfolyam". Attól függetlenül, hogy szervezhetik úgy a tanfolyami oktatást hogy minden nap menni kell mert intenzív az oktatás, de hangsúlyozom az nem nappali képzés hanem intenzív tanfolyam.

Ha végigolvastad akkor látod, hogy számodra már csak a felsőoktatás maradt mint lehetőség a korod miatt..

2014. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) én igazából ezzel a pótfelvételi témával se vígyok tisztába hogy az hogyan működik,és mit takar?
2014. aug. 10. 22:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Pótfelvételi, a normál felvételi eljárás után megmaradt helyeket meghirdetik az egyetemek/főiskolák. Kizárólag fizetős szakokat hirdetnek meg. elektronikusan lehet csak jelentkezni, a www.felvi.hu oldalon keresztül. A felvételi díja 5.000 Ft amit átutalással lehet csak fizetni. egy szakot jelölhetsz meg pótfelvételin.

A meghirdetett szakok listáját, a fizetendő tandíj összegét, a felvételi követelményeket (milyen tárgyból kell hogy legyen érettségid, és milyen szintű érettségit kérnek) megtalálod a felvin. Minden információ le van írva ha most elkezded tanulmányozni, akkor keddre kialakulhat valami elképzelésed hogy mégis merre jelentkezzél. A bejelölt szakra a ponthatár nem lehet alacsonyabb mint a normál eljárásban a felvételi ponthatár volt, érdemes megnézni hogy rendelkezel e a szükséges pontszámmal az adott szakra.

2014. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
őszinte vélemênyt szeretnél? Eszedbe ne jusson a fősuli. Tájékozatlan vagy, nulla motivációval és érdeklődéssel. Csak az fontos, hogy nappalis legyen (gondolom mertvnem kell dolgozni és eü szolgáltatáara jogosulttá válsz). Pótfelvételin csak ktg helyek vannak, nem spórolnál vele.
2014. aug. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdező nem kért őszinte véleményt....

Biztos hogy nem az eü szolgáltatásért akart nappalis lenni, hanem egyéb oka van rá, ami mi itt nem érthetünk. Azzal hogy fizetni kell írta hogy nem probléma tisztában van vele. Az hogy a saját pénzéből hova iratkozik be ha felveszik ne legyen már közünk...tény nem éppen egy szokványos felvételi választás..de ha neki jó akkor miért ne...még meg is szeretheti ahova felvették...

2014. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként dolgozom most is,csak mondom! lassan 2éve,mert ilyen fos ez az ország hogy nem tanulhatsz addig amíg szeretnél,mert meghúzzák a határt! Nyílván gondoltam a fősulira,csak sajna ott is akaDTAK PROBLÉMÁK AMI MIATT töröltem a jelentkezésemet,és nem adtam be. szóval ennyi... az a gáz amit szeretnék tanulni,vagy érdekelne,pl estin az 1 évre kb 2szer annyira jön ki,mint egy fősuli,és bocs ha nem szeretnék megrohadni,normális munka nélkül... Mivel dolgoztam,és félretettem lenne rá pénzem,ennyi,és egész évbe ezen gondolkodtam mi legyen,de nekem a neten semmi értelmeset nem dob ki,ezért kértem segítséget. És rühellem az ilyeneket akik véleményt mondanak másokról,úgy hogy nem látnak a dolgok mögé!
2014. aug. 11. 11:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező ne húzd fel magad, mindig vannak ilyen válaszadók ha anonim oldalon kérdezel.

Azok adnak ilyen választ mint itt aki "nem javasolta" neked a felsőoktatást akiket középiskolában már beidomítottak a tanárok, és el sem tudja képzelni hogy nem csak úgy lehet bekerülni egyetemre és elvégezni, hogy évekig tervezgeti valaki, hogy milyen szakra menjen, és már 10-11. osztályban halálbiztos hogy hova felvételizik.

Vannak másfajta sorsok és és lehetőségek. Én annó 2010 február 11-én csütörtökön találkoztam egy netes hirdetéssel munkaidő vége előtt fél órával. Innen jutott eszembe hogy kellene jelentkezni felsőoktatásban..

Azóta már végeztem...szóval nem mindenkiné egyforma a dolog..

2014. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem húztam fel magam,csak ilyenkor úgy érzem védekeznem kell :) Hát igen,én meg pláne nem tudom mi lesz,de tudom nem véletlenül alakulnak úgy a dolgaim,ahogy ;)
2014. aug. 15. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!