Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia tankönyvek közül melyik...

Kémia tankönyvek közül melyik a legjobb minőségű? Melyiket érdemes megvennem, hogy az alapoktól megtanulhassam?

Figyelt kérdés
gimnáziumi tankönyvre lenne szükségem

2014. aug. 12. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Villányi-féle.
2014. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak a Mozaik kiadó kémiakönyvét ismerem és szerintem nagyon jó és lényegre törő. A számításokat pedig a Villányi: Ötösöm lesz kémiából c. könyvből lehet megtanulni (persze tanár segítségével, mert nincs minden feladatnál magyarázat).
2014. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az Ennyit kell(ene) tudnod kémiából c. könyv a legjobb. Nem kifejezetten tankönyv, de én versenyekre szoktam belőle készülni (kevesebb benne a felesleges duma mint a mozaikosban), anyum meg ebből (egy régebbi kiadásból) készült érettségire. Ez elméleti, nem feladatos, feladatosnak én is az Ötösöm lesz kémiából-t ajánlom :)

14/L(gimnazista)

2014. aug. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

ha alaposan szeretnél felkészülni, sztem a Mozaik 11-12 nagyon jjó vmint a Villányi féle könyv. A mozaikos jobban magyaráz és a kéepk is sokat segíthetnek, míg a Villányis egy kicsit komolyabb sztem a szövegei nehezek, ezért mindnekepp ajánlom mellé a Mozaikosat is.

Vmint feladatokat csak is az ötösöm lesz kémiából

2014. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a Villányi könyveket sokan emlegetitek. Pontosan melyik könyvre, könyvekre gondoltok? Én az új műszaki kiadó által kiadott Villányi könyvek között nem találok szervetlen kémiát - nem nagyon áll össze, hogy melyik könyvhöz mi tartozik, mi a folytatása, tudtok segíteni?
2014. aug. 26. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!