Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a tanítás a felsőfokú...

Milyen a tanítás a felsőfokú szakmaképzéseken?

Figyelt kérdés

Sikeres felvételt nyertem felsőfokú szakmaképzésre (De-GTK), és érdeklődni szeretnék, hogy milyen a tanítás? Sajnos rádöbbentem arra, hogy nem lesz túl egyszerű ez a 2év. Neptun rendszer, egyetem területén. Én azt hittem, hogy valahol a belvárosban kell majd tanulni, kis teremben, elkülönítve az egyetem területétől, mint ha pl. egy OKJ-s képzés lenne.

Hogyan fognak zajlani az órák? Lehet-e laptopot vinni és azon gépelni? Professzor, vagy tanár úr a helyes megszólítás? Rendezhetem-e a saját órarendem szeptember elején ( 4napomat szeretném betáblázni, Hétfő vagy Péntek maradna pihenő) ?


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. aug. 15. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennyi kérdést, és a nagy részére nem is lehet általános választ adni... na, vegyük az értelmeseket előre.


Először is felsőoktatási szakképzés a megnevezés helyesen. Milyen a tanítás? Tudja a halál: tanítanak, ZH-ztok, vizsgázol, nagyjából ennyi. Mintha egyetemre járnál, csak kevesebb órád lesz. A részletek, hogy nehéz/könnyű, lehet-e laptopozni, tanártól függ. Hogy ki veszi fel az óráidat, arról is neked kellene többet tudni, hogy milyen a kurzuskínálat adott szakon, meg hogy van-e egyáltalán szabad tantárgyfelvétel első félévben.


Az oktató helyes megszólítása "tanár úr". A "professzor" csakis egyetemi tanári címmel rendelkező oktatókat illeti meg, de sosem hallottam, hogy bárkit nálunk így szólítottak volna.

2014. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!