Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy nap mennyit képes az agy...

Egy nap mennyit képes az agy tanulni?

Figyelt kérdés
Az jó módszer, ha másfél órát tanulok, aztán 20 perc pihenőt tartok? (meglepem magam egy sorozat résszel)
2014. aug. 16. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ,hogy mit és hogyan. Nem mindegy,hogy angolt tanulsz és másfél órán keresztül csak idegen szavakat (szóval nem is nagyon ismételsz),vagy ugyanennyi időn keresztül mondjuk a nyelvtanját tanulod,vagy akármi más tárgyat.

Nehogy azt hidd,hogy egy sorozatnézéssel annyira felfrissíted az agyad,hogy utána megint 1,5 órát simán végigtolsz. Ezt neked kell kitapasztalnod amúgy is .(Az is kérdés,hogy a sorozatot milyen nyelven nézed,felirattal vagy anélkül)

Ez tényleg egyéni,lehet,hogy te sokat megjegyzel,más meg fele annyit sem.

2014. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó módszer, mert folyton azon fogsz izgulni tanulás közben, hogy vajon mi lesz a következő részben. Inkább tanulj többször 50 percet 10 perc szünettel (wc, kaja, innivaló, stb).

Tulajdonképpen minden elszántság kérdése. Én például képes vagyok órákat (3-4) szünet nélkül (max 1-2 pisiszünettel) végigtanulni aktívan. Szerencsés vagyok, nincs szükségem tanulás közbeni pihenésre. Én előtte és utána jól kipihenem magam:D

2014. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akár 12 órát is. Attól függ, hogy a feneked meddig bírja...
2014. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meglepően sokat.

Nálam az általad felvázolt módszer nem válik be, én egyszerre többet szoktam tanulni (több órát), majd tartok egy fél órás szünetet (kajálás, wc, friss levegő stb).

Másfél óra elég gyorsan elmegy, 20 perc pihenő pedig sok a másfél órához képest. De ez az én véleményem, mindenkinél máshogy működik.

2014. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én kb. 1-1,5órát tanulok aktívan, majd 5-10perc szünetet tartok. Az első válaszolónak igaza van, ne nézz sorozatot tanulás közbeni szünetekben, mert akkor azt várod, hogy mi fog majd benne történni. Inkább igyál, mosd meg az arcod, szívj friss levegőt :D
2014. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!