Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő míg elkészül egy...

Mennyi idő míg elkészül egy diákigazolvány?

Figyelt kérdés

Most kezdem a kilencediket egy gimnáziumban.

Bejárós diák leszek így nagyon fontos lenne a diákigazolvány a bérletkártyámhoz, mert a volánnál azt mondták, hogy csak az "új" diákkal lehet igényelni volános bérletkártyát...

Esetleg ha nem érkezne meg, hogyan kell igényelni ideiglenes diákigazolványt?



2014. aug. 18. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem csak az új diákkal igényelhetsz. Az új iskolában nyomtatnak egy ideiglenes diákot. Azzal is.
2014. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1-es És az ideiglenes diákigazolvány meddig érvényes?
2014. aug. 18. 20:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Rá lesz írva. Hónapokig. De ha lejár, akkor nyomtatnak újat.
2014. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Deggial, csak az új diákkal (vagy annak az ideiglenesével) kérhet, hiszen kedvezményes bérletet csak lakhely és az intézmény közé válthat. Utóbbi helyét pedig a diákigazolvány bizonyítja.
2014. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves okoska!


Az ideiglenes diákon fel van tüntetve a lakhelye és az intézmény is. Egy elég részletes adatlap. Saját magam nyomtattam egy pár diáknak a nyáron. Bérlethez.

2014. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm a támadó hangot, bár én nem ilyet intéztem hozzád.


Senki nem vitatta azt, amit most leírtál. Ha megnézed, én is ezt írtam a zárójelben. Pusztán az első kommentedre reagáltam, amiben a régi diákra utalsz. Azzal nem tud bérletet váltani, akkor sem ha onnan kap ideiglenest.

2014. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk most látom, hogy te is odaírtad az ideiglenes szót... Ezek szerint elkerülte a figyelmed, hogy az első hozzászólásomban azt írtam: az ÚJ iskoládban nyomtatnak.
2014. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az általános iskolája nem ott volt, ahova megy gimibe.
2014. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kerülte el semmi a figyelmem. A legelső mondatra reagáltam, de te túl agresszív vagy, szervusz!
2014. aug. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nem csak az új diákkal igényelhetsz." - Mivel ő a diák megkapásáról beszél, így itt arra utaltam, nem kell rá várni.


"Az új iskolában nyomtatnak egy ideiglenes diákot. Azzal is." - Itt pedig az ÚJ szó használatával fejeztem ki, hogy az ÚJ iskolájában kérhet. Ezáltal nyilván ÚJ ideiglenest kap, mivel nem a RÉGI iskolát írtam.

2014. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!