Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki onkológus legyen?

Figyelt kérdés
Biológia tagozatos osztályba járok (gimnázium). Először állatorvos szerettem volna lenni, és még ki is tartok ez mellett, de számos más ötlet is megfordult a fejemben. Arra lennék kíváncsi, hogy annak aki onkológus szeretne lenni melyik egyetem lenne a legjobb, kb hány ponttal lehet oda bekerülni, de elsősorban melyik tantárgyakra kell legjobban koncentrálnom?
2014. aug. 22. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

orvosi egyetem. Először általános orvos, aztán majd szakosodhatsz onkológiára a rezidens éveid alatt.


A pontszámokkal már nem vagyok tisztában, változtak mióta felvételiztem. Az biztos, hogy biosz-kémia emelt és 2 nyelvvizsga elkel, mert már évekkel ezelőtt is így indult el orvosira a giminkből, aki oda akart menni.

Amúgy szerintem orvosira kevesebb pont kellett eddig is, mint az állatorvosira, szóval ha eleve oda készülsz, meglesz a pontod.

2014. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát először el kéne végezned az ÁOK-ot (Általános Orvostudomáyni Kar) Ez van Szegeden, Pécsett, Debrecenben, Bp-en. Utána szakorvosnak tanulsz x évig (pl. nőgyógyásznak) Abból szakvizsgázol, utána még szakvizsgázhatsz másból is, pl.onkológia (az megint külön szakvizsga)
2014. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm szülész-nőgyógyász eredetileg, de utána még letette az onkológia szakvizsgát is

(de lehet úgy is, hogy pl. urológusnak tanul valaki és úgy lesz o-us) Tantárgyak amik számítanak: kémia (fizika) meg a biosz Ezekből kell emelt érettségi

2014. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A két nyelvvizsgával és a biosz emelttel nem is lenne gond, ami igazán gondot jelentene az a kémia emelt lenne.
2014. aug. 24. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:

A kémia emelt állatorvosira is kell..

Amúgy az onkológia ráépített szakképzés, azaz 6 év orvosi egyetem, aztán vmi elsőként megszerezhető szakvizsga (kb. 5 év), aztán onkológia, ami még vagy 2...

2014. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!