Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » DE testnevelés tantárgy?

DE testnevelés tantárgy?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, eddig csak hallomásból tudtam, hogy az egyetemi tesi az bármi lehet pl. tollas, box és stb.

Na de én arra lennék kiváncsi, hogy hogy tudok egyáltalán felvenni egy ilyen tesi tárgyat, mert az megvan, hogy testnevelést kell felvennem, de azon belül lehet válogatni, hogy én most milyen sportágat szeretnék, vagy ez hogy megy?


2014. szept. 3. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
nálunk a bme-n a neptunban van pl a testnevelés 1/a nevű tárgy és azon belül van csomó kurzus: foci, jóga, úszás, kondi meg még kb 20 féle
2014. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet válogatni. Általában a tárgyfelvételi időszak végén vagy utána 1-2 héttel lehet felvenni a tesit. Előre kiírják, milyen kurzusok vannak: mit lehet sportolni, mikor és ki tartja. Ebből kiválasztod, majd a tárgyfelvétel napján reggel 7-től a Nepun előtt ülsz és próbálsz bejelentkezni. Nem nagyon fog menni, de ha sikerül, akkor jelentkezhetsz oda, ahol még van hely. Egy tárgyat írnak ki (talán SE-001 volt a kódja valamikor), azon belül van millió kurzus, amiből általában nem tudsz normálisan listázni, ezért kell hozzá némi szerencse. De ott megtalálod a választott sportágat-időpontot-oktatót és felveheted, ha van még hely.

Valamikor az volt a szabály - és ez talán még most is él -, hogy az első alkalommal kötelező mindenkinek menni, mert aki nem megy, törlik a regisztrációját és mehet más a helyére. Utána nem kell mindig ott lenni, összesen 10 alkalmat kell letudni.

2014. szept. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!