Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van mindennapos tesi...

Miért van mindennapos tesi óra? Nem úszhatnám meg valahogy?

Figyelt kérdés
Egyszerűen utálom, hogy mindennap van.Nem a mozgással van bajom, mert itthon is szinte minden nap tornászok.A tanárral és az osztálytársaimmal annál inkább vannak problémáim.Nem vagyok nagyon kövér, de olyan deszka típus sem.A tempót futásnál nem mindig bírom, a tanár sokat szekál engem és folyton plusz gyakorlatokat végeztet pl. én futottam a leglassabban, ezért megcsináltat velem 30 gugolást.Az osztálytársaim pedig folyton kinevetnek, már tesi óra előtt kuncognak, mikor át kell öltöznöm.Folyton kínos helyzetekbe kerülök, kilátszik a hasam, elesek, megbotlok, mindig én vagyok a középpontban és ennek köszönhetően megutáltam a sulit már az első héten.. Nincs valami mód arra hogy ne kelljen többet tesi órára járjak? Még csak 11-es vagyok és nem bírom ezt a megaláztatást 2 teljes éven keresztül.

2014. szept. 5. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Csak egy dolog: nem mindegy, hogy tornázol vagy tornászol :D


Egyébként: el kell menni ortopédushoz, ő elmondja, hogy ilye-olyan gerincferdülésed van meg lúdtalpad (pedig nincs), és arra apellálva felmenthet a tesióra alól, ellenben el kell járnod gyógytornára. Ha a sulidban nincs ilyen, akkor az SZTK-ba kell majd járni délutánonként, vagy másik suliba kell eljárnod. Máshogy nem tudod megúszni a tesiórát.

2014. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
73%

Kedves #1/1! :)


Alapvetően egyetértek veled a "megúszás" legcélszerűbb módját illetően.


Nyitó mondatoddal azonban nem tudok egyetérteni! Ugyanis teljesen mindegy, hogy a kedves kérdező tornászik vagy tornázik!


Mindkét alak szerepel a Magyar értelmező kéziszótárban, tehát elfogadott, használható, egyenértékű! A két szó kialakulása eltérő: a tornászik a tornász főnévből keletkezett, míg a tornázik a torna főnévből. A mai nyelvhasználatban -- ahogyan ezt a szótár is jelöli -- a tornázik a gyakoribb, néhány évtizeddel ezelőtt azonban még éppen fordítva volt: a magyar emberek többsége a "tornászik" kifejezést részesítette előnyben. "Öreg" nyelvhasználóként én is ezt alkalmazom, azonban -- ahogyan írtam is -- teljesen mindegy, ki melyiket preferálja! :)

2014. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%

Na most értem a problémád én is ilyen szerencsétlen voltam, de hidd el tanár jót akar neked ezzel, azért hogy felkészülj az életre! Na most ez a legjobb ha rosszul érzed magad abbahagynád, pedig nem kellene sőt nem is szabad mert akkor az életbe ha nem tetszik egy munkahely egyből lelépsz? És manapság nem találni jó munkahelyeket szóval nem úgy van ám az.

Lassan futsz, érthető, de szerintem a tanár nem látja rajtad azt hogy karod egyáltalán.


Na most itt egy példa, kint sétálsz az utcán és kerget egy veszett kutya és a testi épségedért kell küzdened. Akkor is lassan fogsz futni? Na látod hogy nem. A kutya nem fog lassítani azért mert nem bírsz gyorsan futni. Az életben túlélőnek kell lenned!


Én kövér voltam iskolás koromban, futni se bírtam, sokan csesztettek miatta pont ezért hogy mi lesz így velem ha az életemért kell fussak. És ugye ahogy végeztem a sulival és kikerültem az életbe hát be kellett látnom hogy a lassúságnak nincs helye, és hogy mozgékonyabb legyek viszont le kellett fogyni!


Másfelől meg az hogy én is béna meg szerencsétlen voltam, de senki nem nézte el, ki is rúgtak már emiatt és változnom kellett!



Tehát küzdj magadért hogy elérj valamit! És ha futsz gondolj arra hogy egy kutya kerget!

2014. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert minden nap kell tesizni

Mert

2019. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!