Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az egyetemi tárgyak...

Mit jelent az egyetemi tárgyaknál hogy kötelező irodalom?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenképpen meg kell venni, mert mondjuk a tanár bevasalhatja rajtunk, avagy csak amolyan erősen ajánlott kategória? Azért nem értem, mert a neten már rengeteg ellenőrzött jegyzet van fenn amik ráadásul nem 20 éves könyvek, hanem frissen készült pl. támopos jegyzetek?

2014. szept. 6. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A kötelező irodalom sem kötelező a szó szoros értelmében, senki nem fogja ellenőrizni, hogy valóban abból tanulsz-e. Azért ajánlják mégis, mert (,különösen, ha az egyetem saját jegyzetéről van szó) valószínűleg a tárgy anyaga és követelményei nagyban igazodnak a könyvéhez, vagy épp a könyv anyagát igazították pont annak a tárgynak a követelményeihez.

Ha a pénzzel van problémád, kipróbálhatod az internetes jegyzeteket, bár azokból nagyon sok féle van, és egyes tanároknak lehetnek velük kapcsolatban fenntartásaik.

2014. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, végülis egy csomót megtaláltam netes antikváriumokban, meg letöltöttem pdf-ként.
2014. szept. 6. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
A kötelező irodalom- bár nem "élet-halál kérdés"- nem kósza szóbeszéd, és nem összetévesztendő az ajánlott irodalommal. Természetesen mindenki saját jól felfogott érdeke, hogy elolvassa-e, vagy nem, de a tapasztalat mondatja velem, hogy érdemes. Vannak oktatók, akik kategorikusan ragaszkodnak az irodalmi listában feltüntetett könyvek bevasalásához, míg mások a diákra bízzák, hogy csak a szak alapjait sajátítják el, vagy a részletes tudást. Azért érdemes ezeket kivenni a könyvtárból, vagy megvenni jegyzetboltban, mert nagyon gyakran az egyetemi jegyzet csak egy váz, amire alapozni lehet, de sok esetben nem elég a ketteshez sem, hiába tudod szóról szóra. Egyébiránt ha az oktató úgy látja a vizsgán, hogy nem olvastál kötelezőt, legálisan buktathat meg, hisz ő úgymond "leadta" az anyagot azzal, hogy megadta annak elérhetőségi forrását. Nálunk első évben rengeteg bukás volt amiatt, mert a megszokott középiskolai mennyiséggel egyenértékű volt az egyetemi vázlat, és szentül hittük, hogy az "elég", sajnos csak a félév végén derült ki jó pár tárgyból, hogy nem.
2015. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!