BME neptun tartozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

BME felé újra felvett kreditek miatt van kb. 50e ft tartozásom. Az egyetemet már otthagytam, jelenleg passzív féléven vagyok, következő félévben automatikusan ki leszek rúgva. Jelenleg másik felsőoktatási intézményben vagyok önköltséges hallgató. Milyen következményei vannak, ha van bármi egyáltalán, ha nem fizetem be a tartozásom? Utólag be tudják hajtani rajtam? Azt tudom, hogy amíg ez így van nem tudok tárgyakat felvenni, se vizsgázni, de ez engem már nem érint. Köszönöm a válaszokat előre is!



2014. szept. 7. 17:16
 1/4 Classical ***** válasza:
Igen, be tudják hajtani, fizetési meghagyással is élhetnek.
2014. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs olyan kitétel, hogy ha megszűnik a jogviszonyod, akkor nem kell fizetni. Így bármikor jogosan követelhetik az összeget rajtad.
2014. szept. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt még meg tudjátok mondani, hogy mennyi ideig tudják behajtani rajtam? Elévülési idő van? Ha most nem fizetem be, később lehet, hogy kamatostul kell majd?
2014. szept. 10. 16:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben olvasom, hogy az ilyen esetekben 5 év az elévülési idő. Valószínű így tényleg akkor úszom meg a legolcsóbban, ha még most befizetem.
2014. szept. 10. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!