Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újrafelvételizés költségtéríté...

Újrafelvételizés költségtérítésesről államira? Lehetséges? Részletek lent

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy kaptam egy átsorolást egyetemen költségtérítésesre kredithiány miatt. Most azon gondolkozom, ha kiiratkoznék és újrafelvételiznék ugyan arra az egyetemre - ugyan arra a szakra, akkor van rá esély hogy államilag finanszírozottan újrakezdhessem az egészet? 2x passziváltam most meg nem jelöltem be hogy aktív lennék szóval hallgatói jogviszony automatikusan megszűnik. Nem buktam semmiből csak csúsztam. Lehetséges újrakezdeni államin és ha igen akkor a jelenleg elvégzett tárgyakat/krediteket beszámíttatni? Válaszokat előre is köszi

2014. szept. 11. 20:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Ugyan már valaki légyszíves válaszoljon, tuti hogy nem én vagyok az egyetlen ezzel a kérdéssel.. valaki-valahol biztos járt már ehhez hasonlóan! Amennyiben valamit nem értetek a kérdésben szóljatok, mert akkor újrafogalmazom az adott részt...
2014. szept. 13. 01:04
 2/6 Pedros válasza:
Igen belehet számítattni az elvégzett tantárgyaidat és krediteidet főleg, h ha ugyanabban az intéztményben tanulsz főleg ugyanazon a szakon. Akkor az összes elvégzettet beszámítják neked. Olyan 8000 ft-ba kerül ha jól tudom.
2014. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tehát akkor ami a lényeg lenne nekem, hogy újra felvesznek ugyan arra az egytemre+karra államisra azok után hogy átsoroltak + 3egymás utáni félévet halasztottam - azaz megszűnt a hallgatói jogviszonyom?
2014. szept. 15. 15:56
 4/6 Pedros válasza:

Igen, ha nem használtad el összes állami félévedet.

Ami azthiszem,12. A passzív félév\ek ebbe nem számítanak bele.

2014. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

szuper, köszi ezt akartam hallani, hát nekem szerencsére akkor még van 10félévem :D 2-t használtam fel ugyanis. jó akkor fogom és "restartolok" :D

ui. hallgatói jogviszonyom tuti megfog most szűnni mert harmadjára sem jelöltem semmit(aktív/passzív félévre értve), remélem ez nem játszik közre, hogy nem mehetek újra - bár olvastam ezek után és elméletileg akkor nem vennék vissz a diákot ha az tanulmányi okok miatt esik ki, dehát az hogy én 3x halasztottam az gondolom nem tanulmányi kibukásnak felel meg..

na mind1 :) köszi a választ Pedro

2014. szept. 16. 22:56
 6/6 Pedros válasza:
Ez butaság, h ha tanulmányi okok miatt esel ki akkor nem veszenk fel, ha újra jelentkezel :)
2014. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!