Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a kisérettségin...

Mi értelme van a kisérettséginek az utolsó előtti évben?

Figyelt kérdés
Erre a kérdésre szeretnék komoly válaszokat kapni. Az én tudtommal azért van, hogy megtudja a diák, hogy milyen az érettségi. Ez idáig mind szép, és jó. De akinek mondjuk van már érettségije, mert még eltudott menni, mielőtt megtiltották, annak minek kell mennie kisérettségizni? Persze az általam leírt dolgok alapján. Csak azért zavar ennyire, mert az előrehozott érettséginek annyi a lényege, hogy ne egy évre legyen minden. Tavaly megcsináltam a közép angolt és infót. És idén szeretném az emelt angolt infót, és még nyelvvizsgázni is németből. Ez idáig mind szép és jó. De a kisérettségire is kéne tanulni, amit már rohadt soknak érzek. Igaz, hogy csak fele annyi tétel, ráadásul a rendes érettségiből, de akkoris. Ha rajtam múlna, azt csinálnám, hogy akinek van előrehozott érettségije, annak is ki kelljen dolgoznia, csak nem kéne megtanulnia a kisérettségire... A másik dolog, amit nem értek az ilyen hülye szabályokkal kapcsolatban, azaz 50 órás hülyeség. Szerencsére azzal már végeztem, de ezek szerintem nagyon hülye szabályok.

2014. szept. 16. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

"Az én tudtommal azért van, hogy megtudja a diák, hogy milyen az érettségi."


- Nem azért van. azért, hogy tudjuk, van-e reaálsi esély arra, hogy jövőre leérettségizzen, vagy hagyja a fenébe az egészet, és menjen szakképzésre.

2014. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így már valamennyivel érthetőbb. Bár szerintem a jegyeken is látszik eléggé... Mert így akkor marha sokat kell majd tanulnom, és biztos vagyok benne, hogy a kis érettségire fogok a legkevésbé gyúrni. Úgyis csak egy TZ értékű jegyet kapunk rá.
2014. szept. 16. 17:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Az más. Nálunk aki bukik kisérettségin, az bukik abban az évben is.
2014. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az nem semmi... Remélem nálunk akkor nincs ilyen. A Tanárok eddig meg sem említettek hasonlót.
2014. szept. 16. 18:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez újabban kötelező mindenhol, vagy mi? Nekem csak egy tárgyból volt, az is 12.-ben, ott is csak egy jegyet kaptunk rá, de tök fölöslegesnek tartom, mivel én 2 héttel az érettségi előtt kezdtem el készülni (ötöst kaptam mindenből). Mondjuk jól jött volna, ha korábban, mikor tengernyi időm volt, kidolgoztatták volna velem a tételeket, mivel akkor ennél is kevesebbet kellett volna foglalkoznom vele.
2014. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem hasznos, mert tudod miből van lemaradásod, mi az amire még kicsit rá kell gyúrni. Habár azt nem értem, nektek most van kisérettségi vagy csak úgy jöt a kérédés, mert pl. nálunk azért is szokott lenni, hogy az éves anyagot összefoglaljuk és nyáron lehessen pótolni a hiányosságokat. Utolsó évben meg különösen fontos, nekem pl. matek kisérettségi nem lett túl jó (ez a rendes előtt 1 hónappal volt), legalább tudtam mit kéne még átnézni, egy jeggyel máris jobb lett a rendes érettségim.

Az 50 óra közmunka jó dolog, mert fontos, hogy a köz érdekében cselekedjünk valami jót, önzetlent, de ez így már nem önkéntes munka, hogy rá van erőltetve a diákokra. Az elgondolás jó, de azzal hogy kötelező sok diák kedvét elveszik tőle. Adhatnának érte pl. valami kis pluszpontot és máris önként csinálnák nagyobb lelkesedéssel( mondjuk plusz 10 pont az 50 óráért, valami kis jelképes pontozás, habár így meg már nem teljesen önzetlen a dolog).

Szerencsére én ezeket még pont megúsztam :) Habár a kisérettségiket nem. Amúgy nálunk is fenyegetőztek vele, h aki a matek kisérettségin megbukik, az a 12.-et csinálhatja mégegyszer, de végül akik buktak nem csak ez miatt, volt aki elhasalt kisérettségin és 2es lett év végén.

Kitartást!

2014. szept. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így már még jobban megtudom érteni, hogy miért van ez... De még mindig nem kedvelem... :D Egyébként most vagyok 12-es. 5 osztályosba mentem, így ezen kívül van még egy évem.
2014. szept. 17. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!