Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános iskola előírhat-e...

Általános iskola előírhat-e egy szombati ( nem munkanap) programot kötelezőként?

Figyelt kérdés
Szombaton Kistérségi Napok lesznek a községünkben, az iskola pedig kötelezővé tette délutánra a fesztiváli felvonulást a gyerekeknek. Távol csak igazolással lehet maradni. Ilyesmi lehetséges? Vannak, akik 5-6 km-ről járnak be, de szombaton egyáltalán nincsen buszjárat. Az iskola szerint mindenki oldja meg. Ezt mégis hogy képzelik? Mit lehet tenni ilyen esetben?

2014. szept. 16. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, nem megy be a gyerek, ha nem tud, és kész.
2014. szept. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha a gyermekjóléti hivatalnál jelzed, hivatkozva a nagy távolságra és arra hogy nincs buszjárat akkor talán felmentenek, vagy elmész a doktorhoz elhiteted vele hogy görcsöl a hasad , fáj a fejed, stb.. Torokfájásra ne hivatkozz, mert az látszana a torkodon
2014. szept. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem én, de itt a hangsúly a kötelezőn van. Miért is rendelkezhet egy iskola a gyermek, és még inkább a szülő szabadidejéről? Miért is kéne bárkinek plusz költségekbe vernie magát, csak mert egy faluban rendezvény van? (Abban a faluban, ahol az önkormányzat a távol lakó gyerekeknek sok-sok éve nem tudja elintézni, hogy a suliból hazafelé ne egy forgalmas, beláthatatlan és életveszélyes útkereszteződésnél tegye le a srácokat a busz, hanem az 500 m-re lévő kiépített buszmegállóban?) Szerintem a megfelelő eljárás a kérés lett volna, semmiképpen a kötelezés, a programnak semmi köze az oktatáshoz. Vagy rosszul gondolom?
2014. szept. 17. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen a kérés lett volna a megfelelő. De a valóság más. A gyereket, a szülőt a legtöbb esetben nem érdekli a kérés. Aztán jön a kötelező. Mert ugye, az iskolának is vannak kötelezettségei ilyen programokon való résztvéttel kapcsolatban.Az igazgató kap egy telefont,nem mondhatja,hogy nem.Próbálná meg, az iskola támogatásokból ki lenne rekesztve.A gyerme ugyebár szombaton, vasárnap nem aar suli dolgokra menni. Példa? Néptáncot tanultak be...a gyereknek jó volt az órákról hiányozni.Amikor a tanárnő azt mondta szombaton fellépés, hirtelen a nagy részének dolga akadt. S nem érdekelte a szulot, a gyereket,hogy cserbe hagyta a tanítot,társait. Hát, ezért használ az iskola kötelező szót. Ha neked probléma a beutazás, beszélni kell az igazgatóval, biztos felment. A gyermekne meg hallgatni a társai előtt,h. őt felmentették.
2014. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, sok szülőnél a kérés süket fülekre talál. Ettől még nem feltételezhetjük a többségről, vagy bárkiről, hogy nem ért a szép szavakból, nem lehet vele felnőtt módjára beszélni. A néptánc egy olyan dolog, amit a gyerekek gyakoroltak, méghozzá iskola időben. Ez egy falusi felvonulás, ami független az iskolától. Nem volt rá gyakorlás, nem maradtak el órák, nem volt abban a gyaloglásban semmi olyasmi, ami előrelendítené a gyerekek fejlődését, bármilyen információval gazdagítaná őket. Sétáltak egy kicsit, ennyi. Értem én, hogy jó bevágódni a polginál, ezért menjenek minél többen, persze. De hogy kötelezően? Nem a bejutás a gond, csak nem szeretem magam hülyének nézettnek érezni. Ez az iskola kötelezően írja azt is elő, hogy visszaadjuk a tankönyveket, kötelezően visszaadandó listával, kötelezően ki kell fizetnem, ha a gyerek beleírt tollal, kötelező a füzetbe másolgatni a matekpéldákat. A könyv nekünk nem ingyenes, fizetünk mindenért. Szóltam, csekket és paragrafust másoltam, akkor is. Persze nem adtam le, mert elfelejtettek kérni, semmit nem tehettek, de a kötelező szó kezd dühbe gurítani.
2014. szept. 22. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!