Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy tárgyból nem veszem...

Ha egy tárgyból nem veszem fel a vizsgát, az bukásnak számít?

Figyelt kérdés
Tehát felvettem a tárgyat, de ha nem lesz meg a kellő tudásom vizsgaidőszakra, inkább nem veszem fel a vizsgát. Ez így bukásnak számít, és a 3 bukási lehetőségből egyet eljátszok?
2014. szept. 22. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ha nem vizsgázol, akkor bukod a tárgyat.

Ha nálatok van olyan szabály, hogy egy tárgyat max 3-szor bukhatsz, akkor egy bukási lehetőséget eljátszottál.

2014. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A BME-n az alábbi a felállás:

6 darab elégtelen vizsga esetén megszűnik a hallgatói jogviszony.

"Amennyiben a vizsgát nem kísérelted meg, úgy nem írható be elégtelen."

[link]

[link]

2014. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Összesen 6, de nem ugyanabból a tárgyból, hanem összvissz?


Egyébként most eszembe jutott egy eset... Egy tanárom megbuktatott, mert azt mondta, azt a jegyet írja majd be nekünk év végén, amit kapunk egy másik tárgyból. A másik tárgyam sajnos nem sikerült, így a tanár is megbuktatott anélkül, hogy ZH-kat írtunk volna, vagy lett volna év végi vizsga. Ráadásul szerintem simán megírtam volna a ZH-kat. Ilyet tényleg megtehet? És most ott van a neptunban, hogy ELÉGTELEN, pedig nem is volt vizsga abból a tárgyból...

2014. szept. 22. 22:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tárgyanként van 6 lehetőség. Ha összesen néznék sokkkkal kevesebb hallgató lenne az egyetemeken azt garantálom.

Amúgy egyetem függő, nézd meg a sajátod TVSZ-ét, mert eltérhenek egymástól. Pl. nálunk nem számít bukásnak, csak tárgy nem teljesítése, amiért 2 ezret kell fizetni.

2014. szept. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem összesen 6, hanem egy tárgyból.

Elvileg a leírtakat nem teheti meg a tanár, de nem ő lenne az első, aki tesz a TVSZre.

2014. szept. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Á, értem, akkor tényleg eltérőek intézményenként ezek a dolgok... Köszi a válaszokat, utánajárok majd, nem árt tudni, hányszor mondhatok le egy-egy vizsgáról...
2014. szept. 22. 23:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak beírják, hogy "nem jelent meg", ha full létszámos volt a vizsga és "elvetted" más elől a helyet, akkor 3.500Ft különeljárásit kell fizetned miatta, de a vizsgalehetőséged nem veszik el. Ha nem volt full létszámos, akkor nem kell csengetni, nem rugóznak rajta.
2014. szept. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha valamelyik tanár tesz a TVSZ-re, olyankor kell szólni a Hallgatói Képviseletnek, mert ők tudnak rá olyan nyomást gyakorolni, hogy inkább ne szívózzon!
2014. szept. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Van, hogy az ember nem vesz fel egy vizsgát, mert pl. pont beteg lett - Azért meg nem buktathatnak meg -
2014. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Na meg vizsgát még ilyenkor nem is hirdetnek meg,

csak majd november vége felé, előre nem lehet ezeket tudni, hogy miből nem tud esetl. elmenni vizsgázni

az ember

2014. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!