Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Ring Szakképzőben hogy...

A Ring Szakképzőben hogy működik a diákigazolvány igénylés?

Figyelt kérdés
Leírná nekem valaki ennek az egész procedúrának a teljes menetét? Sajnos nagyon nem vagyok otthon az ilyesmi dolgokban, hogy melyik papírral hova kell menni, ect. A beiratkozásnál leadtam többek között az igazolványképet is. Ott magyaráztak valamit, hogy hányas teremben van majd valamikor ügyfélfogadás, ezeket fel is írtam, de azt, hogy ott nekem mit kéne mondani, vagy mit kell kérni, azt már nem tudtam követni, mert annyira siettem, kapkodtam és ott a recepcióón is úgy mondták el, hogy nem teljesen világos. Szóval ha bemegyek oda, nem szeretnék teljesen hülyét csinálni magamból. Az osztálytársaimat még nem ismerem, mert még csak kétszer láttam őket és szinte senki nem beszélt senkivel, de ha ismerném, akkor se kérdeznék tőlük ilyesmit, mert szerintem mindenki jobban képben van nálam, és ciki lenne. A recepción mondtak valami olyat is, hogy okmányirodába kell menni, vagy pont hogy nem :/ ... nem tudom. Ez azért gyanús, mert máskor a képet is ott szokták csináltatni, de itt ebben a suliban a beiratkozási cuccokkal együtt kellett leadni a képet az iskolának. Az előző intézményben, ahova jártam, úgy volt, hogy adtak egy csekket, amivel csak a postára kellett menni és kész. Semmi okmányiroda. De más helyeken meg úgy olvastam, hogy ott kell intézni mindent, meg olyan papírokról irkálnak, amikről fogalmam sincs, hogy micsoda és mire való. Szóval nem értem. Előre is köszönöm a segítséget.

2014. szept. 24. 11:46
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:

A diákigazolványhoz már 3 éve nem kell fénykép.

Elmész az okmányirodába, megmondod, hogy diákigazolványhoz jöttél papírt csináltatni. Ott lefényképeznek, és kapsz 2 db papírt, amivel bemész az iskolába, befizetsz 1400 Ft-ot, és várod, hogy megkapd (postán) az igazolványodat. Addig is ha ezeket mind elintézted, kérhetsz a titkárságon ideiglenes diákot.

2014. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

De akkor miért kellett nekem képet bevinni az iskolába? Miért kaptam még külön felszólítást is e-mailben, hogy még mindig nem vittem nekik diákigazolványképet és szíveskedjek pótolni. :D Aztán bevittem, és átvették tőlem a kicsi kezükkel és 1 szóval se mondták, h ez nem kell ide nekünk paraszt, minek hoztál ide fényképet, amikor már 3 éve nem kell, mennyé szépen az okmányirodába elfele és ezt és ezt mondjad ottan a szájaddal, hogy... :D Vagy ez csak és kizárólag az ideiglenes miatt kellett nekik, ugye?

2014. szept. 24. 13:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert azon is kell, hogy legyen kép, nem?
2014. szept. 24. 13:16
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Hogy miért nem mondták, azt én nem tudhatom.

Az ideiglenesen nincs kép, az egy kinyomtatott papír, ami azt hivatott igazolni, hogy már megigényelted az állandó diákodat, és 60 napig ezzel igazolhatod ezt. Pl. bérlet vásárlásánál, vagy bárhol, ahol amúgy kénék a diákot. Hogy mit csinálnak a te leadott fényképeddel, arról fogalmam sincs. Lehet, hogy tetszettél nekik, és nézegetik :)

2014. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na az lehet, mert kb. úgy nézek ki azon a képen, mint aki abban a pillanatban fossa végig az összes lábát elöl-hátul. :)
2014. szept. 24. 14:01
 6/7 anonim válasza:

Ha csak a diákigazolvány miatt iratkoztál be ingyen akkor nem szóltam. De ha fizetsz is ezeknek:

[link]

2014. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

minek neked maffiás igazolvány???



Már a sajtó is azzal van tele, hogy mindenkit átvernek!!! Keressetek csak rá hogy "ring nyelviskola". Olvassatok utána a HVG-ben, a Tékozló Homárban, itt a gyk-n, a FB-on, mindenhol.

De a legújabb fedőnevükön "Szinapszis Szakképző Iskola" újabb áldozatokat gyűjtenek!!! VIGYÁZZATOK!!!

Azt az iskolát messzire elkerülni!!!

2014. nov. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!