Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy egyetemen egyik óráról a másikra ha nem készítem el a házi feladatom,4000 Ft késedelmi díjat kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
legalább megtanulod a rendet
2014. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyetemen "házi feladat"-nak hívják?
2014. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nálunk is van, de az a helyzet, hogy a miénk elég tanulós suli is, úgyhogy a hallhatók igénylik is, hogy leterheljék őket vagy talán jobb szó rá, hogy legyenek teljesítenő elvárások, mert ezért jöttünk ide.

De például a tesóm a Kodolányira jár és neki csak a papír kell, szóval ő biztos örjöngene ha ilyet bevezetnének.

Szóval ha színvonalas suliba jársz, akkor ez normális bizonyos tárgyakból, ha másodvonalbelibe jársz akkor egyáltalán nem.

Fére ne értsd senkit nem akarok véleményezni pusztán arról van szó, hogy ki miért van az egyetemen/főiskolán, annak függvénye, hogy ezt minként veszi :)

Vannak kifejezetten bulis felsőoktatási intézmények, amik tényleg csak a haverok buli Fanta szinten nyomatják és ezzel nincs is baj, mert nyilván az ő diplomájuk a a munkaerőpiacon sem fog annyit érni, de szükségük van a papírra.

Dolgozok a suli mellett minden egyes nap, szombaton is, de hidd el bele fogsz rázódni, meg lehet csinálni a kiadott feladatokat határidőre. :)

Itt elvileg olyasmit tanulsz, amivel foglalkozni szeretnél ezért követelnek :)

2014. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem, hogy egyfajta ösztönzés is. De egyik óráról a másikra szerintem nevetséges. És ha beteg vagyok vagy éppen nem tudok bemenni órára akkor máris fizessek 4000 Ft-ot? Nem lustaságból nem csináltam meg, hanem azért mert beteg voltam. Ezzel kapcsolatban nincs valami írott szabályzat?
2014. szept. 26. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Olvasd át a TVSZ-t és hátha találsz benne valamit.

Nálunk például azoknál az óráknál, ahol katalógus van (nem mindegyiknél van) max kétszer hiányozhatsz, a harmadik hiányzás esetén megtagadják a félévedet, kivéve, ha orvosi igazolást hozol, de mivel ezt sokan eljátszották így szúrópróbaszerűen be is ellenőrzik, hogy valós-e a dolog.

Ha beadandóknál meg az a helyzet, hogy ha valaki megfázott vagy otthon betegeskedett azt nem fogaják el, azzal takaróznak, hogy otthon volt, volt ideje, ezt nem tartják indoknak, mert más meg munka mellett tanul. Csak azt fogadják el, ha mondjuk kórházban volt az illető és zárójelentést hoz, egyébként kiírják a tételt a Neptunba és míg nincs befizetve nem mehet vizsgázni semmiből, mert letiltják egy hét múlva a vizsgajelentkezést.

Nálunk elég kemény a dékán és a rektor is, a tanszékeknek ki van adva az ukász. Minden félévben ezerszer meghallgatjuk, hogy itt a banda 60%-a nem fog lediplomázni és mivel már a vége felé járok ezért látom, hogy nem beszélnek a levegőbe, tényleg már kb a 30%-a van itt annak, akivel kezdtem. :(

Sajnálom, hogy így alakult, remélem már meggyógyultál :)

(bocs ha félregépelek, de a melóba nagol, itthon meg magyar billenytűzetem van és néha az ékezeteket és egy két betűt melléütök vagy kihagyok)

2014. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a dolog úgy működik, hogy adott egy követelményrendszer, s adottak határidők is. Ha vkinek nincs kedve, halálos beteg, temetésen van és emiatt nem tud vmit teljesíteni a határidőig, akkor EGYÉNI SZOCIÁLIS PROBLÉMA, nincs meg a tárgya. Pont. Konkrét példa, kötelező órákhoz tartoznak gyakorlatok is, mindegyiknek kivétel nélkül meg kell lennie. Hiányozni szabad kettőt, de természetesen akkor az adott gyakorlatot pótolni kell, még pedig úgy, hogy az adott héten bemész egy másik csoport gyakorlatára. Sajnos itt az ember nem engedheti meg magának, hogy vmi influenzával egy hétig otthon feküdjön. Örüljél inkább, hogy utólag is be lehet adni a "házi feladatot", nálunk nincs ilyen, vagy beadod határidőre, vagy megszívtad.
2014. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem a rendszeren vagyok fennakadva, hanem azon, hogy 1 hét a határidő 4 db beadandóra. Ha legalább 2 hetet adnak, azt mondom oké.
2014. szept. 26. 15:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hova jársz, hogy csak 4 beadandó van egy héten? Náluk 7-8 szokott lenni hetente, nem ritka, hogy péntek este teszik fel és vasárnap éjfél a leadási idő és csak emailben lehet (gazdasági karon tanulok), de ez elsőben is így volt és most a végén is. Nagyon ritka a lazítás, max a vizsgaidőszak után 1-2 hét.

Elsőben még egy páran próbálkoztak és lázongtak, de kristálytisztán emlékszem a számvitel tanárom reakciójára.

"maguk felnőttek, én meg nem vagyok az osztályfőnökünk, oldják meg"

Szóval értem én, hogy a középsuli után furcsa ez, de egy jobb egyetemen egy komolyabb tárgy vizsgájára annyit kell készülni, mint az összes érettségitárgyra együttvéve és ebben benne vannak az évközi beadandók, a könyvtározás, a kutatás, a tanulás stb.

Én tényleg csak arra tudlak buzdítani, hogy ha bent akarsz maradni, akkor ezt szokd meg és alkalmozkodj hozzá. Egyébként olyan egyetemen diplomázni, ahol nem követelnek nem is érdemes sztm.

2014. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem csak 4 beadandóm van egy héten, hanem 1 órára van 4 beadandó, egyébként művészeti suliról van szó, nekünk nincs olyan sok tanulós tárgyunk, inkább tervezési feladatok. (Tudom, hogy sokan azt hiszik, hogy mi csak rajzolgatunk, ezért ebbe ne is menjünk inkább bele.) Lehet, hogy ezért nem vagyok hozzászokva ehhez, de akkor sem érzem korrektnek, hogy egy tanuló diákot ennyi pénzzel lenyúlnak, mindegy hogy mi a törvény, undorító.
2014. szept. 26. 16:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Mérnök vagyok. Én is sokszor húztam a számat anno a tanulmányaim során. Beteg voltam, ez fájt, az fájt, vagy szimplán csak kimerültem, képtelen voltam nekiülni valami értelmes feladatnak. Ilyen is előfordul normál emberrel, igen.

Az egyetem az életre nevel (sajnos, vagy nem sajnos). Utólag látom, hogy az általad emlegetett követelményeknek nálunk mérnököknél pl. hatalmas jelentősége volt, amit anno hangsúlyoztak is, csak akkor még nem hatott meg.

Az életben, ha kapsz egy projektet (nem tudom mivel fogsz pontosan foglalkozni), annak lesz egy határideje. 2 nap, 2 hét, vagy 2 hónap, teljesen mindegy. Napra pontosan addig kell leadnod, befejezned, jelentened, stb. stb. különben a legtöbb esetben komoly pénzektől eshetsz el, vagy még jobb, ha komoly pénzeket fizetsz egy-egy nap csúszásért is akár. Lásd pl. egy kivitelezési munkát. A munka méretétől függően 1-1 hét csúszás már milliós összegekben mérhetők, nem 4 ezer forintban.

Nem régóta vagyok a szakmában, pontosan emlékszem a tanulmányaimra és arra is, hogy én is így éreztem ezzel kapcsolatban, azonban mára megtanultam, hogyha 48 órás határidőt kapok egy feladatra, akkor ha féllábbal a sírban is állok influenzától haldokolva, akkor is 48 órám van, különben engem max kirúgnak, de a cég, ahol dolgozom eleshet egy munkától.


Élő példa: Kollégám még zöldfülűbb nálam. Főmérnök kiadta, hogy ez és ez holnapra legyen az asztalán. Jött a duma, hogy de ma délután más fontos elfoglaltsága lenne és amúgysem csinált még ilyet, nem tudja hogy kell, stb. Főnök válasza az volt, hogy egyéni szoc. problem, ha holnap délutánig nincs az asztalán, akkor holnap utántól nem kell jönni dolgozni. (Megjegyzem nem piszlicsáré dolga lett volna, közeli rokonhoz mentek volna látogatóba a kórházba, a szomszéd városba.)

2014. szept. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!