Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek gyermekorvos vagy...

Szerintetek gyermekorvos vagy gyógytornász legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a gyerekeket ezért is gondoltam az első szakmára. De félek, hogy nem bírnám az orvosit. Most 11.-es vagyok és eddig az átlagaim 4.7 körül voltak. Sajnos a kémia faktot nem, bírtam felvenni, mert 3 faktot nem bírnék és a matek+biosz így is megterhelő. Matekot fel kellett vennem, mert a nem faktos tanárnál a matek érettségim max. 50% lett volna (tapasztalat). Így halasztanék egy évet és úgy raknám le a kémiát. A gyógytornászat is tetszik, de a gyermekorvos közelebb áll a szívemhez. Viszont anyáék nem díjazzák a halasztást, ezért nem tudom, hogy mit csináljak. Meg úgy hallottam, hogy gyógytornászokból nagyon sok van. Így orvosknét előbb is kapnék munkát. Kérlek segítsetek!

2014. szept. 28. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt, hogy gyermekorvos szeretnél lenni felejtsd el. Igazából semmit nem tudsz a gyermekorvoslásról és nem látsz bele, azt, hogy milyen orvos szeretnél lenni akkor tudod eldönteni, amikor benne vagy. Orvosira úgy érdemes jönni, hogy orvos szeretnék lenni.

Arról nem is beszélve, hogy minden második medika gyermekorvos szeretne lenni, és a világon nincs ennyi rezidens hely.

2014. szept. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Tudom, kicsit későn írom a válaszom, de most találtam rá a kérdésre. Én is totál ugyanebben a helyzetben vagyok (tényleg, még az átlagom is hasonló (4,8 :D) ) és én most 11. végén határoztam el, hogy felveszem a kémiát, így jövőre matek, biosz és kémia faktos leszek (a matekot én is a tanár miatt választottam. :D ) Nekem is nagyon nagy dilemma ez, mert nagyon vonz a gyermekorvosi szakmai de egyrészt hosszúnak tűnik az a 11 év, másrészt a szülem is több lehetőséget látnának a gyógytornászban.

Tudom, nem adtam konkrét választ, de azt hiszem orvosi csak igazi hivatástudattal lehet az ember. Legalábbis jó orvos...Ha van kedved írhatsz privátot! :)

17/L

2015. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!