Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok semmit tanulni, de...

Nem akarok semmit tanulni, de valamit mégis kellene?

Figyelt kérdés

Teljesen elment a kedvem a tanulástól,pedig még csak 1 év van meg a 3-ból egyetemen(ráadásul buktam,így csúsznék is).Gondolkoztam hogy átmegyek másikra szakra,de egyre inkább azt érzem,hogy ott is ugyanez lenne velem.Viszont egy érettségivel meg egy nyelvvizsgával nem hiszem hogy sok mindent tudok kezdeni,ráadásul a szüleim se lennének túl boldogok ha csak úgy bejelenteném hogy abba akarom hagyni.


Szóval,hogy kellene rájönnöm mit akarok és mit kellene csinálnom?


2014. szept. 30. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

mit szeretsz csinálni? mivel töltöd a szabadidődet? miben érzed úgy, hogy jó vagy?


szerintem ha megmondod a szüleidnek, hogy amit tanulsz, az nem neked való, és úgy érzed, hogy még ki kell találnod, hogy mi akarsz lenni, mert így feleslegesen pazarolod az állami féléveidet, valószínűleg megértőek lesznek.


én például kipróbálnám magam külföldön a helyedben, kiválasztanék egy országot és elmennék au pairnek vagy valamilyen önkéntes munkára. nagy élmény lenne és a szüleid elfogadnák, hogy kimentél "nyelvet tanulni". addigra csak passziváld magad az egyetemen, így nem is kell direkt elmondanod a szüleidnek, hogy a szak abbahagyásán gondolkozol. és ha visszajössz mondjuk egy év után, majd kiderül, hogy ezt akarod-e tovább tanulni vagy valami új célod lett.

2014. szept. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
lehet hogy nem lenne rossz ötlet
2014. szept. 30. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!