Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves egyetemista hallgató...

Elsőéves egyetemista hallgató vagyok Közgazdasági tudományi karon, és az első négy hétből úgy érzem, sok az anyag és nem haladok a tanulással, hogyan tudhatnék hatékonyabban tanulni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így voltam anno, no para...sztm tudok segíteni.

Milyen tárgyaid vannak?

Gondolom analízis, mikro, pénzügy, stat1...mi még?

Ja és még annyi, hogy hova jársz?

2014. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pécsre, igen ezek a tantárgyak.
2014. okt. 2. 23:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Pécs elég jó és színvonalas. Meg kell fogni a dolgot az elején.

Mindenképpen a matek legyen a fő főkuszban az első két félévben. Vannak oktatóvideók fent a neten, amik az egész féléves anyagot letakarják, azokból tanulj és próbálj meg egy héten legalább két napot rászánni. Stat1 nem olyan nagy tétel, abból is vannak fent oktatóvideok, azt is abból érdemes tanulni. Arra heti egy nap pont elég.

Mikro, az elmélet nem olyan vészes, amire feküdj rá heti két napban az a számolás rész és a függvények (nyugi, ha a logikáját átlátod, simán le tudod csökkenteni heti egy napra és a vizsgaidőszak előtt már elég csak két napod mad rászánnod és átmész az első vizsgán.

Pénzügy, nos nem tudom, hogy nálatok ez csak elmélet még így elsőbe vagy belevágtatok a lecsóba és már nyomatjátok a kötvény, részvény, beruházás témát számolásokkal értékelésekkel. Ha csak elmélet arra elég heti egy nap, ha a már vannak számítások is, akkor mint a mikro.

Próbáld meg hetente ugyanzokra a napokra betolni őket, de ne legyen azonos tárgy kétszer egymás után. Pl: hétfőn-analízis, kedd-mirko, szerda-stat1, csütörtök-analízis, péntek-mikro, szombat-pénzügy.

Na most ezt ne úgy képzeld el, hogy akkor egész nap nonstop, ha képes vagy a koncetrált tanulásra, akkor elég napi két óra így tantárgynként lebontva és nem lesz gondod. Tegyél magad elé egy üveg vizet vagy kólát és ha már lankad a figyelmed állj fel öt percre és nyújtóztasd ki magad.

FB, chat, youtube stb kizárva arra a két órára, mert rohadtul elvonja a figyelmet. Meg lehet egyébként szokni, csak még az elején kell elkapni a dolgokat, mert egyébként piszkosul szabadesés lesz belőle.

2014. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!