Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem nézi ezt...

Sok szülő miért nem nézi ezt jó szemmel?

Figyelt kérdés
Hetedik osztályos vagyok egy nyolcosztályos gimnáziumban és szeptember elejétől az osztályunkat két csoportra osztották matematikából, informatikából, fizikából, kémiából, biológiából valamint magyar nyelvtanból és irodalomból tanulmányi szint alapján.Én a "felsőbb" csoportba tartozok 4,84-os átlaggal, viszont ezzel 4 szülő nem ért egyet(ebből kettő egy felsőbb csoportos gyerek szülője).Mi bajuk van ezzel?Mert szerintem nagyon jó ez a csoportbontás.Hogy gondolkozak?

2014. okt. 4. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem indokolták meg, mi a problémájuk ezzel a rendszerrel? Szerintem nagyon jó egyébként, nálunk is volt olyan tantárgy, aminél két csoportra voltunk osztva. Az egyik csoportban azok voltak, akik az adott tárgyból jobbak voltak, az a csoport gyorsabban haladt, néha nehezebb feladatokat kaptak. A másik csoport lassabban haladt, többször kellett újra elmagyarázni valamit - de legalább mindenki megértette. Ha mindenki egy nagy csoportban van, akkor a túl lassú tempónál az okosabbak unatkoznak, elveszítik a motivációjukat, nem haladnak előre, nem tanulnak semmit; a túl gyors tempónál pedig sokan lemaradnak, szintén elveszítik a motivációt, és rossz eredményeket érnek el.
2014. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az szokták mondani azért nem szeretik, mert különbséget tesz a tanulók között és visszahúzza a kevésbé jókat.

Ezzel nem igazán értek egyet személy szerint, mert sokkal jobban tud haladni szerintem így mind a két csoport, és valószínűleg a legtöbben később azt fogják tanulni amiben most jók. Így aki irodalomtörténésznek megy nem kell tudnia differenciált számítani, és egy matematikus is teljesen jól elvan Nietzche elemzése nélkül. Viszont ami érdekli abból többet tud megtanulni.

2014. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!