Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztikán angolul kell...

Anglisztikán angolul kell levelezni a tanárokkal?

Figyelt kérdés
Ha a tanár angol anyanyelvű, akkor egyértelmű, hogy igen. Ha viszont tudom hogy magyar, csak angolul tartja az órát, és kérdésem van vagy hivatalos ügyet szeretnék intézni,akkor azt milyen nyelven kell?

2014. okt. 4. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyar anyanyelvű tanárral magyarul, angol anyanyelvűvel angolul.
2014. okt. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EffyStonem96 ***** válasza:
Szerintem is magyarral magyarul. De egyébként nincsenek ilyen mentoraitok/instruktoraitok? Ezt mindenhol máshogy hívják, de szoktak lenni, akik segítenek ilyen ügyekben az újaknak. :)
2014. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nálunk a magyar anyanyelvű tanárral magyarul volt a diskurzus, mikor angol szakra jártam. hiába tartották az órákat angolul.


viszont a német szakon az volt a szokás, hogy még köszönni is csak németül lehetett a magyar anyanyelvű, német tanszéken dolgozó tanárnak...legendásan bunkók voltak ott, amúgy.

2014. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!