Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Német állampolgár vagyok de...

Giese Robert kérdése:

Német állampolgár vagyok de már születésem óta Magyarországon élek. Milyen hatással van az állampolgárságom az érettségimre?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy magyarból úgy érettségizhetek mintha angolból érettségiznék azaz ilyen nyelvi szinten. Ez igaz? Van más hatása az érettségimre, nemzetiségi emberek kapnak + pontot én kapnék?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2014. okt. 7. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak magyar állampolgárok tehetnek le normál magyar érettségit. Ha itt tanultál végig akkor simán meg tudod csinálni a normál magyar érettségit is. Irodalomból és nyelvtanból mindenképpen kell érettségizned csak akkor más nyelven, mondjuk németül, ha a magyarból,mint idegen nyelvből érettségizel.

Sztm nem éri meg ezzel variálni, mert mivel magyrul tanultad gondolom az irodalmat és a nyelvtant is ezért nyilván ez egyszerűbb, mintha németül kellene.

Plusz pontot nem kapsz, miből gondoltad, hogy ezért jár?

Érdemes már most letisztáznod, ha most fogsz érettségizni idén, hogy magyarból minként szeretnél és ha úgy,mint idegen nyelvből, akkor kérvényezned kell, hogy más nyelven tehesd le az irodalom és nyelvtan érettségit.

2014. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Először is nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Másodszor igen mivel már itt kezdtem az iskolát menne az eredeti is, csak nekem Osztályfőnököm mondtam ezt, csak ugye abban a verzióban hogy csakis nyelvi szinten kell magyarból és ez semmilyen hátránnyal nem jár és nem kell német nyelven a magyar irodalomból és nyelvtanból külön még érettségiznem, és hát valljuk be azért biztosan jobban sikerülne mint az eredeti és szerintem mindenkinek. A plusz pontot csak én gondoltam, de logikus hogy azért nem kapok :)
2014. okt. 7. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Apu az egyik gimnázium igazgatóhelyettese, rákérdeztem nála is és azt mondja, hogy ugorj neki a magyar normál érettséginek, közép szinten nem nehéz. Ráadásul nem tudhatod, hogy a későbbiekben felsőoktatásban hová visz a sors, ezen ne múljon. Ha ebben az iskolarendszerben tanultál nem lehet vele gondod.:) Nem nehéza magyar érettségi középszinten, ha kicsit is szivacs vagy és bent ültél órákon akkor sima liba. :)
2014. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen suliba jársz?

Gimnázium?

2014. okt. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Na akkor egy konkrét válasz:


A vizsgaszabályzat így szól:

"Ha a vizsgázó nem magyar állampolgár és anyanyelve nem magyar, továbbá az, aki a középiskolai tanulmányai befejezését megelőző négy tanév közül legalább hármat nem a magyar köznevelési rendszerben végzett, a magyar nyelv és irodalom vizsgatárgy helyett magyarból, mint idegen nyelvből tehet kötelező érettségi vizsgát."


Tehát ha te itt jártad ki az iskolát, és a bizonyítványodba az van írva az elején, hogy anyanyelved magyar, akkor nincs különbség, ugyanaz vonatkozik rád, mint az osztálytársaidra. Ha nem magyar az anyanyelved, amit beírtak, akkor a magyar helyett választhatod a magyar mint idegen nyelvet, ami sok szempontból tényleg könnyebb egy magyarul tudónak.

2014. okt. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Olyan opció nincs, amit az első ír, tehát magyarból nem lehet más nyelven vizsgázni.
2014. okt. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!