Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 12-dik évfolyamon matematika...

12-dik évfolyamon matematika dolgozatoknál a matek tanár megtilthatja a Négyjegyű függvénytáblázat használatát?

Figyelt kérdés

Mivel ebben a tanévben érettségizni fogok, elkezdtem járni külön órára matematikából (természetesen egy másik pedagógushoz, aki nem az én iskolámba tanít ) ahol a matek tanár teljesen megdöbbent azon, hogy nálunk nem lehet használni a négyjegyűt. Állítása szerint használhatnánk minden egyes órán és dolgozatnál.Ezen én is meglepődtem,mivel én nekem erről fogalmam se volt...Elkezdtem érdeklődni ezután a dolog után, úgy tűnik az iskolánkban ez valamiféle unikum lehet mert az évfolyamomon több osztályba se engedik.Viszont olyan velem egyidős ismerőseimet is megkérdeztem akik más intézménybe járnak és ott nekik engedélyezve van a használata.Rá kérdeztem az iskolai matek tanáromnál de elhajtott, az osztályfőnököm legyintett rá.Most mit tegyek?


Ezek szerint iskola/tanár függő, hogy engedélyezett-e a használata?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 8. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
dolgozatoknál nálunk se lehetett használni, de nem tudom hogy mi értelme van ennek mert érettségin úgyis használható közép és emelt szinten is
2014. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs benne az iskola szabályzatában, és a törvénykönyvben sem, így igen a tanár szíve joga, hogy engedi e vagy sem.


Valamikor hasznos, ha nem használod, mert csak úgy tudod megtanulni a dolgokat. Mint amikor számológép nélkül kell megoldani bizonyos feladatokat. Vagy, amikor körzővel kell valamit megszerkeszteni. Ha olyan lesz, amihez feltétlen szükséges a függvénytábla, úgyis engedni fogja.

2014. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Ha gondolkodsz, rájösz, hogy ennek oka a puskázás elkerülése.

Kevés az a diák akinek még "szűz" (azaz ő semmit nem írt bele) a függvénytáblázata.

2014. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
matek dolgozatnál hogy lehetne puskázni? beleírják a képleteket a függvénytáblába? azok már alapból benne vannak... hogy konkrétan mi lesz a feladat azt meg nem lehet tudni előre
2014. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem se reális, hogy matek dolgozatnál valaki be ír valamit a négyjegyűbe és onnan kipuskáza. A matek azon kevés tantárgy egyike ahol nehéz csalni, hisz itt nem szövegeket kell betanulni hanem tényleg érteni kell max olyat tudsz, hogy feladat tipus levezetést be írod.Törinél engedélyezik az atlaszt pedig abba simán bele rakhatok puskát amit használni tudnék...Bár tudom a 2 tantárgynak nincs közze egymáshoz.
2014. okt. 8. 20:45
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha alapképleteket nézel ki a függvénytáblából, akkor semmit nem tanulsz. Illik tudni számos azonosságot, vagy a másodfokú egyenlet megoldóképletét fejből. Nyilván, ha bonyolultabb képletek kellenének, akkor engedné.
2014. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy azon nem segit aki összeadni nem tud, de számomra akkor is érthetetlen a tiltása.Elvileg az életre készitene fel az iskola, gyakorlatig meg az érettségire ahol viszont lehet használni a négyjegyűt...Azért is lenne szerintem reálisabb hamarabb használni, mert szokjuk mi hol van benne, nem érettséginél keresgéljük.
2014. okt. 8. 21:02
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Középszintű matekérettséginél ha előveszed a négyjegyűt már rég rossz :-)
2014. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Elmondom, hogy érettséginél sem fog kelleni. Úgy beszélsz róla, mint egy kihagyhatatlan érettségi kellékről. Ez nem olyan fontos, mint egy számológép. Érettségin is csak a buták miatt engedik, akik nem tudnak két számot összeadni, és nem tanultak egész évben, de azért egy kettessel átszenvedjék magukat a függvénytáblából... Egyszer nem vettem elő az érettségi alatt és 88%-os lettem.
2014. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
3-as vagyok matekból.Idáig nem használtam a négyjegyűt . Értem, hogy ez nem a szent grál de miért nincs rá bizzva a diákra él-e a használatával?Töriböl használom az atlaszt, az is azért van, hogy össze szedjem a kettest?( nem sértésként mondom a válaszólonak)
2014. okt. 8. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!