Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig írható a KockaKob...

Mennyi ideig írható a KockaKobak országos matematikaverseny?

Figyelt kérdés

2014. okt. 10. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt azt írják, hogy az első forduló 60 perces.


(Eláruljam, hogy hogy találtam ezt ki?)


Amúgy a tesztes matematikaverseny nem is igazi matematikaverseny.

2014. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a rosszalló megjegyzést el se olvastam.
2014. okt. 10. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Melyiket?


Amelyik arra vonatkozik, hogy használd a Google-t, vagy amelyik arra, hogy ne ez alapján a „matematikaverseny” alapján döntsd el, hogy ki a jó matekos, és ki nem az?

2014. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi alapján döntsem el?
2014. okt. 10. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Például a Matematika OKTV (11-12. osztály), az Arany Dániel Matematikaverseny (9-10. osztály), a Varga Tamás Matematikaverseny (7-8. osztály) vagy a Kalmár László Matematikaverseny (3-8. osztály) alapján.
2014. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem tudja olyan jól leírni, de fejben nagyon gyorsan és pontosan számol, akkor ő már nem jó matekos?
2014. okt. 10. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor szerinted egy számológép jó matekos?


Másrészt a tesztnél nem feltétlenül kell eljutni a jó eredményhez, elég kizárni néhány rossz választ. Ezzel a stratégiával kevés matektudással is jó eredményt lehet elérni.

2014. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezeknél a feladatoknál több idő a rosszakat kizárni, mint a jót megkeresni. Én nem számológépre gondoltam, de én például jó gondolatmenettel és tételekkel nem tudok teljes pontszámot elérni, mert valamin mindog elcsúszik a dolog, valamit nem írok le, ami nekem egyértelmű, de mégis le kell írni.
2014. okt. 10. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:

> „…valamit nem írok le, ami nekem egyértelmű, de mégis le kell írni.”

Az autóversenyen is megbüntetnek, ha véletlenül levágod a kanyart. Persze van olyan „autóverseny” is, ahol csak egyenesen kell menni, de az sokak szerint sokkal kevesebb ügyességet igényel.

2014. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!