Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy évet dolgoztam pedagógu...

Ha egy évet dolgoztam pedagógusként a pedagógus életpálya modell bevezetése előtt, akkor kettő, vagy egy évet kell dolgozni a pedagógus egy kategóriába lépéshez?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy évet, azt mondta valaki, hogy innen számít a két év, tehát állítólag nem veszik figyelembe az egy évet. Dolgoztam még fél évet, majd felmondtam, és most ismét elkezdtem tanítani. Most pedig azt állítják, hogy semmi sem számít bele, nulláról indul a két év.

Tud valaki valamit mondani erre?



2014. okt. 11. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ettől nem leszel okosabb, de azért ideírom, hogy a 326/2013-as kormányrendeletet kell alapul venni. Ennek 2. § (1)pontja szerint a két évnél kevesebb szakmai gyakorlattal rendelkező pedagógust gyakornok fokozatba kell besorolni. Gyakornoki időként a foglalkoztatási jogviszony létesítésének időpontjától számított kétéves időszakot kell a rögzíteni. Az a kérdés, hogy a foglalkoztatási jogviszony része-e a korábbi jogviszony. Szerintem igen, a rendelet 5. fejezet 13. §-a arról szól, hogy a pedagógus munkakörben szerzett jogviszony számít gyakorlatnak, de hiteles válaszért nem a gyakori kérdésekhez kell fordulni, hanem valamilyen hatósághoz: az Oktatási Hivatalhoz, kormányhivatalhoz. Nincs véletlenül hatéves munkaviszonyod más munkakörben? Mert azesetben rögtön ped 1-be kerülnél.
2014. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs...Nekem azt mondták, hogy bármilyen munkaviszony beleszámít a hat évbe. Tehát ha én 6 évig kőműves vagyok, elkezdek tanítani, akkor előbbre vagyok, mint aki másfél éve tanít?
2014. okt. 11. 23:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ez is valahol érthető, nem akarnak 30 éves vagy afölötti embereket gyakornoki státuszba helyezni.
2014. okt. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, de akkor egy tanárképzőből kilépett embernek miért kell ismét vizsgáznia (tanítási gyakorlat, vizsgatanítás után plusz két év gyakorlattal), miközben egy pedagógus végzettségű ember, aki mondjuk 15 éve végzett, mást dolgozott, majd tanít ismét, valószínűleg kicsit megkopott a tudása.

Szerintem inkább utóbbinak kellene.

2014. okt. 12. 00:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Az szerintem is felháborító, hogy diplomás, a szakmájára képesített, iskolai gyakorlatot teljesített embernek vizsgáznia kell ahhoz, hogy a képesítésének megfelelő munkát végezhesse. Ez Hoffmann Rózsa agymenése volt. Jó esetben majd egyszer jön egy másik kormány, akiezt eltörli.
2014. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!