Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban az érettségi...

Felsőoktatásban az érettségi tantárgyaknak a pontosan kiszámított átlag kell vagy a kerekített?

Figyelt kérdés
Ugye felsőoktatásban az utolsó 2 év végi jegy számít az érettségi tantárgyakból. De most akkor ezek a tantárgyaknak a pontosan kiszámított átlag kell vagy a kerekített? (Úgy értem, hogy mondjuk magyarból vagyok 3,7 de az már kerekítve 4) Mit fognak beszámítani?

2014. okt. 14. 03:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A jegyet, ami bekerült a bizonyítványodba.
2014. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést. Mondjuk jársz vagy 10 éve iskolába, és nem tűnt fel, hogy az év végi jegy mindig egész szám?
2014. okt. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, hogy miért kell lekezelően válaszolni. Pontosan tudom, hogy az év végi jegy mindig egész szám, de nem is ezért kérdeztem. Biztosan szövegértési problémáid vannak, mert a kérdésbe beleírtam, hogy FELSŐOKTATÁSI felvételihez irányult a kérdés.


Egyáltalán nem véletlenül merült fel bennem ez a kérdés. A nővérem hivatalos Felsőoktatási felvételi tájékoztató (felvi.hu)(2012) könyvében olvastam a következőt: "Figyelem! A pontszámítás során évente a két osztályzat számtani átlagát kerekítés nélkül kell figyelembe venni magyar nyelv és irodalom, nemzetiségi nyelv és irodalom tantárgyak esetében." (48. o.)

És ez okból kíváncsi voltam, hogy ez most is így van-e.

2014. okt. 15. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Hál'istennek nem nekem vannak szövegértési problémáim. Ha érted, akkor miért írtál olyat, hogy 3,7?

A beidézett szöveg azt jelenti, hogy a nyelvtant és az irodalmat kell kiátlagolni, ami a legrosszabb esetben is 5 tizedre végződhet, mivel két egész szám átlaga.

2014. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!