Kutyakozmetikus?

Figyelt kérdés
Néztem egyetemeket, főiskolákat, de nem találtam olyan képzést, ami tetszene, így elgondolkodtam a kutyakozmetikuson. Kíváncsi lennék, hogy milyen kimenetelűek a képzések (kell-e fizetni 22 éves kor alatt, stb), mekkora a konkurencia, megéri-e ezt tanulni, illetve az üzletnyitáshoz vállalkozóin kívül mi kell még? Előre is köszönöm a válaszokat, de kérem csak olyanok írjanak, akiknek valóban van tapasztalatuk ilyen téren! :)

2014. okt. 20. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez olyan okj képzés amiért mindenféleképpen fizetned kell, ha el akarod végezni. Az állam csak az iskolarendszerű képzéseket finanszírozza, és csak 21 éves korig. (nem 22)

Kutyakozmetikus képzés, viszont csak tanfolyami (azaz nem iskolarendszerű)rendszerben indítható képzés, ergo akárhány éves vagy, ha van ha nincs szakmád akkor is csak fizetős lehet a képzés.

A vállalkozói igazolvány az csak a saját foglalkoztatás hivatalos formája, az üzletnyitás külön engedélyezési eljárást igényel a kettő nem azonos. biztosan vannak kritériumok amit a hatóság előír ha ilyen üzletet nyitsz. Erről elsősorban a Kormányhivatal Kormányablakában kell, hogy részletes felvilágosítást adjanak.

2014. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. okt. 21. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!