Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet kérni, hogy kinél...

Lehet kérni, hogy kinél érettségizhessek?

Figyelt kérdés

Kémiáról lenne szó. Úgy volt hogy emelt érettségire megyek, de még sem "kell", ezért inkább csinálok egy nagyon jó középszintűt.

A kémia tanárom 9-10-ben még jó tanár volt, de utána fakultáción teljesen megkattant és nem lehetett vele mitkezdeni, össze-vissza vette az anyagot, de közben nagyon szigorú volt, ha egyszer nem voltam órán máris kitalálta hogy én lógok az órájáról és ezért hónapogik szivatott. Így otthagytam a fakultációt. De mivel ő volt a tanárom, ezért elvileg nála kellene érettségiznem, de én nem szeretném. Van erre megoldás vagy próbáljak vele beszélni? Az a kérdésem, hogy kérvényezhetem-e hogy más tanárnál szóbelizzek?



2014. okt. 22. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Te nem kérvényezheted. Az igazgató hatásköre, hogy kijelölje a vizsgáztató tanárt. Legfeljebb azt lehet megpróbálni, ha egyedül te vagy érintve, hogy beszélsz egy másik kémiatanárral, hogy vállalná-e a vizsgáztatásodat, és ő megbeszélné ezt az igazgatóval. De ha más is érettségizik kémiából az osztályból, akkor biztos, hogy az osztályban tanító tanárt fogják kijelölni. Felvételi tárgy a kémia? Mert akkor érdemes lenne emeltezni.
2014. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!