Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy felvegyene...

Mi kell ahhoz, hogy felvegyenek jogra? Ilyen eredményekkel lehetetlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos későn kezdtem komolyan venni a készülést a felvételire. Gimnáziumba járok, ilyen jegyeim vannak:


11. osztály:

Irodalom: 5

Nyelvtan: 5

Történelem: 5

Angol: 5

Matek: 2


12. osztályan is hasonlókat szeretnék, a matekon jó lenne javítani, de sajnos nagyon rühellem, és sehogy sem akar sikerülni. De azért próbálom.

A választott tantárgyamból is 5-ös vagyok.


Azt tervezte, hogy két tantárgyból érettségizem emelt szinten, magyarból és töriből. Plusz lesz egy középfokú angol nyelvvizsgám. Ez kevés? Nem igazán látom át, de azt gondolom, MAXIMUM iszonyatosan jó felvételikkel lehetne esélyem. Ti hogy látjátok?


Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene!

Köszönöm előre is.


2014. okt. 28. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
A jogász osztatlan mesterképzésre a ponthatárok központilag vannak meghúzva, kb. 460 körül, ha jól tudom. Ha önköltségesre akarsz menni, akkor piszok erős emeltet kell tenned mind két tárgyból, magyarból és töriből is. Mondjuk, ha két emelted van, a nyelvvizsgád nem számít, mert max. 100 plusz pont adható, és az emeltekért tárgyanként 50 pontot adnak, úgyhogy azt már nem számolják bele. Sajnos, ha 90%-os érettségit írsz mindkettőből emelten, se biztos, hogy bejutsz. Ha viszont önköltséges is szóba jöhet, akkor könnyebben felvesznek, mert 300-nál alig szokott magasabb lenni a ponthatár. A felvi.hu-n van egy pontszámító kalkulátor, azon próbálgasd végig a variációkat!
2014. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Önköltséges sajnos nem jöhet szóba, csak állami. :(

Szóval, ha van nyelvvizsgám, az már nem is ér semmit? Csak 100 pontot vihetek pluszban? Ezt nem tudtam. Akkor akiket felvesznek államira, nekik hogy van annyi pontjuk? Mindenből kitűnőek?

2014. okt. 28. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!