Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok egyetemre menni....

Nem akarok egyetemre menni. Ezt hogy közöljem itthon?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok. Jó fejem van, itthon az égvilágon semmit nem tanulok és mégis kitünő tanuló vagyok. Nem egy gagyi gimnáziumban, elég erősnek számít. Matematikából és történelemből járok emelt faktra. Az érettségijeimtől is jó eredményeket várok. De hiába vagyok jó, ha egyébként nem kötnek le ezek a tantárgyak, nem szeretek, és nem is tudok tanulni. Vígan megélek a jó memóriámból itt a gimiben, de egyetemen tudom, hogy nem fog menni. Mert lusta vagyok. Igazából nem is akarok egyetemre menni. A nyelvek azok egyedül, amiket szeretek tanulni, és élvezettel csinálom, de eszem ágában sincs fordítóskodni, vagy tolmácskodni. Németből és angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, olaszból most készülök a középfokra. 18 éves vagyok és annyi minden van, amit még nem láttam/nem éltem át. Úgyhogy úgy döntöttem utazni fogok. Bejárom a világot... vagy legalábbis Európát :) Van egy kis kuporgatott pénzem, abból úgy gondolom megvalósítható lenne, főleg, hogy rengeteg lehetőség van arra, hogy spóroljunk ezen. Nem is ez a lényeg, hanem hogy édesanyám kb. szívrohamot fog kapni ha ezt bejelentem, mert ő abban van, hogy a kislánya ügyvéd-közgazdász-orvos-vagybármiamielit lesz, és feleségül megy majd egy jóképű mérnökhöz. Apukám is hasonló véleményen van. Diploma nélkül nincs élet, diploma nélkül semmit nem érsz. Nem zárom ki, hogy valamikor esetleg jelentkezni fogok egyetemre, ugyanis a pontjaim több mint valószínű, hogy meglesznek bárhova, de most úgy érzem, hogy nem akarok. Élni akarok.
2014. okt. 30. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

És mit fogsz csinálni, ha elfogy a spórolt pénzed? Ha véget érnek az utazásaid? Ott fogsz állni a nagyvilágban egy érettségivel, és hiába lesz tapasztalatod arról, milyen a világ, hiába mondhatod el magadról, hogy de fasza, éltél, semmit nem fogsz tudni kezdeni magaddal tőke nélkül, végzettség nélkül. Anyád helyében én is infarktust kapnék, ha elém állna a gyerekem egy ilyen meggondolatlan ötlettel. Ha legalább lenne valami célja, valami terv, de nincs...

Számomra ez az abszolút lustaság, amikor tanulni kéne, dolgozni kéne, te inkább utazgatnál és lógatnád a lábadat. Baromira ciki.

2014. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Külföldi egyetem?
2014. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anya! Nem szeretnék egyetemre menni ezért és azért. El szeretném kerülni a félreértéseket,de gimnáziumba az az igazság egy szót nem tanultam, egyetemre valószínüleg ez nem lenne elég. Halasztanék egy évet mert most nem tudom eldönteni mi foglalkoztatna (vagy tudom, de az nem az egyetemmel kapcsolatos) De ez és ezek a terveim, az egy év halasztás után ezt és ezt szeretném, csinálni. stb.stb.
2014. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Idióta vagy.
2019. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem azzal mi a probléma, ha valaki halaszt középiskola után 1-2 évet. Rengetegen csinálják ezt dolgoznak, utaznak, buliznak egy kicsit, s utána mennek tiszta fejjel, lélekkel az egyetemre, s előbb el is végzik többnyire, mint akik azonnal mentek középiskola után. Komolyan az a gáz, ha valaki egy kicsit élni akar, ki akarja engedni a gőzt? Elég megkeseredett ez az ország ezek szerint.
2020. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az meg külön jó, ha nyelvekből jó vagy, a mai világban ez a legfontosabb. Gratulálok hozzá!
2020. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!