Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék utazó riporter,...

Hogy lehetnék utazó riporter, újságíró? Olyan, aki bejárja a világot.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, harmadikos gimnazista. Nyelvekből jó vagyok (német, és angol felsőfokú nyelvvizsga, franciából erős középfok, olasz van még tervben). Minden érettségi tantárgyból is ötös vagyok. A kommunikációs készségem jó, hamar megtalálom a közös hangot bárkivel, közvetlen vagyok. Utazni szeretnék és bejárni a világot. Valamilyen nevesebb lapnál szeretnék dolgozni, kicsit rangosabb munkahelyet szeretnék a Nők lapjánál. De nem tudom, hogy működnek a dolgok. Kicsit tartok attól, hogy Kommunikáció és médiatudományra jelentkezzek, mert mindenhonnan azt hallom, hogy azzal a diplomával kitörölhetem a seggem. Esetleg van olyan egyetem, ami ilyen témában elitebbnek számít (akár külföldi is szóba jöhet)?
2014. nov. 13. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Jó, h sok nyelven beszélsz, de szerintem egy kicsit visszább kellene venni, ugyanis ha azt hiszed, h majd 21-23 évesen téged fognak küldeni Japánba, akkor el vagy tévedve.

Szal örülj egy Nők lapjának is.

2014. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi öreg, de te is biztos sokra vihetted ha ilyen kicsiben gondolkodsz! Imádom ezt a tipusú gondolkodásmódot! Miért ne lehetne szó ilyen dolgokról? Ha van tehetsége, akárhova eljuthat vele, független attól, hogy mennyi idős! Hogy választ adjak kérdésedre, engem is érdekel a dolog. Mindenképpen külföldön keresd az ilyen munkát, itthon nem igen bővelkedünk utazóriporterekben. Vagy akár lehetsz szabadúszó, eleinte kezdd valami közelebbi helyjel, mondjuk Ausztria, Románia, Ukrajna, vagy olyannal amire van lehetőséged,(akár országon belül) és biztos hogy lenne rá igény, hogy elolvassák. Attól kezdve már van valami kis alapod ezen a területen, és biztos hogy könnyebben be tudsz illeszkedni a szakmában. Minden a munkád portfólióján múlik. Hidd el, én művészetet tanulok, igaz nem fotográfiát, de attól függetlenül folyamatosan keresnek minket minden féle rendelésekkel. Egyik barátom már 16 évesen elkezdett riporterkedni nem kis pénzért. Szóval ha valaki le akarna beszélni, arról amit szeretnél csinálni, azt mondom, ne hallgass rájuk, és mindenképp próbálkozz! Ne hagyd magad befolyásolni! Sok sikert a megvalósításhoz! :)
2015. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!