Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Osztatlan tanárképzéshez kell...

Osztatlan tanárképzéshez kell valami orvosi igazolás?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van pályaalkalmassági. Erről is tud valaki mesélni?

2014. nov. 14. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Orvosi igazolás nem kell, csak egy nyilatkozatot íratnak veled alá, miszerint nincsen semmiféle olyan betegséged, ami hátráltatna a szak és a gyakorlat elvégzésében.


A pályaalkalmasságin gyakorlatilag nem lehet megbukni, annyi az egész, hogy írsz egy motivációs levelet (2 A4-es oldal, ha jól emlékszem), hogy miért készülsz tanári pályára. A jó tanácsom ezzel kapcsolatban az, hogy ne hazudj, nem érdemes (szóbalin simán belezavarodhatsz, és az kellemetlenebb), de emeld ki a szép részeket, és ne felejts el "tanárias" tapasztalatokat kiemelni. A szóbeli részén vagy egy szituáció elemzését vagy egy pedagógiai jellegű olvasmányról való értekezést. (Ezeket otthon előre kiválasztod, nem ott kell rögtönöznöd.) Az egész húsz perc sincs, hárman vannak bent, ha készen vagy, kimész, ők megtárgyalják, mi történt, aztán visszahívnak. Szerintem, ha értelmes vagy, és nem mondasz bődületes hülyeséget, nem fogsz megbukni, emiatt aggódj a legkevésbé! :)


Én az ELTE-re járok, de mivel a pályaalkalmassági központilag szabályozott, ezért ezek a jótanácsok érvényesek máshová is: [link]


Ha lenne további kérdésed, megpróbálok válaszolni, bár én történelem-francia szakos vagyok, elsőéves, szóval nagyon reál területekre csak általánosságban jók az ismereteim :)

2014. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!