Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Öt-hat hónap alatt van lehetős...

Öt-hat hónap alatt van lehetőségem felkészülni emeltszintű magyar érettségire az én esetemben?

Figyelt kérdés
Két éve érettségiztem. Tanultam főiskolán, most dolgozom. Őszintén szólva semmire nem emlékszem már, egyedül az ókori irodalomra. Nyelvtanból pedig Sosem voltam jó, de tudom, hogy ez a tanár módszerei miatt állt fenn. Ha keresnék egy hozzáértő tanárt, aki vállalja, hogy felkészít munka mellett, akkor fél év alatt vissza tudom tornázni a tudásom a megfelelő szintre úgy, hogy közben nyelvtanból is "megvilágosodom"? Vagy az őszi érettségi az esélyesebb(7-8 hónap)?

2014. nov. 17. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Kellő alaptudással is kevés szerintem az 5 hónap, nem hogy úgy, hogy szinte semmire nem emlékszel. Az emelt szintű magyar érettségi nagyon elvont, ráadásul a pontozás is szubjektíven történik. Rengeteg művet kellene ismerned, rengeteg szerzőt (idézet felismerés is van többek között az írásbelin), és még sorolhatnám.

Ha teheted, inkább más tárgyat válassz!

2014. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem lehetetlen...amit nagyon ajánlok,hogy szöveggyűjteményt olvass! Sokat..rengeteget! Én is idén emeltezek, kicsit aggódom persze, de nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Meg kell tanulnod rizsázni. Írno sokat, átnézni a korszakokat, izmusokat. Nekem nagyon sok, nagyon hasznos anyagom van. Ha írsz üzenetet, email címre nagyon szívesen küldök! :)
2014. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!