Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kezdhetnék a...

Kennykosz kérdése:

Szerintetek mit kezdhetnék a jövőben? baromságokkal kíméljetek

Figyelt kérdés
nagyon szeretem a biológiát és a kémiát.. nagyon sok ideje gondolkodom rajta, hogy orvosnak menjek(sebésznek), viszont a körülöttem élő befolyásoló személyek mind azt közvetítik, hogy nem menne nekem a dolog, ugyanis nagyon sok tanulással jár és az egész életem rámenne. Tény, hogy nem szeretném ha ezzel menne el az életem, de tényleg nem érdekel más.. mit tudnék még kezdeni eme tantárgyakkal?

2014. nov. 23. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel más, csak ez, akkor miért hagyod, hogy a körülötted élők befolyásoljanak? Ez a Te életed, és jól jársz, ha orvosnak mész.
2014. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Azt tedd amit szeretnél!

Ne másokra hallgass! :)

2014. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A felsőfokú tanulmányok csak a bevezetői az egy életen át tartó tanulásnak. Nem úgy megy, hogy elvégzem az egyetemet, és kész, a diplomától mindent tudok.

Az orvosi egy viszonylag biztos állás (orvos mindig kell), az emberi test anatómiája szerencsére nem változik nagyon, de mindig lesznek új módszerek, új eljárások, másfajta kihívások. Ha mondjuk biológia, biomérnök, biotechnológia területen helyezkednél el, akkor ennyi biztos pont sem maradna, habár az aminosav holnap is aminosav, de bármikor kiderülhet, hogy a régóta kutatott területedről már publikáltak előtted, és választhatsz mást, vagy a kísérletek fél év után dőlnek be, mert rossz volt a kiindulási hipotézis. Plusz ezeken a területeken gyakori a túlképzés, sok a diplomás munkanélküli.

Más az, ha arra gondoltál, hogy az egyetem alatt mennyit kell tanulni, és ott nem akarsz csak a könyveid fölött görnyedni. Nos, az orvosi nem piskóta, arra bizony rámegy a hat éved, hogy tisztességgel elvégezd (bár ismerősök közül sokan tudtak bulizni is mellette). A mérnök szakok is ilyenek, a biológia valamivel lazább, de pont emiatt szokott a többség kiesni (meg itt van a legdurvább túljelentkezés, ezért a legnagyobb is a szórás).


Teljesen jószívvel mondom: ha orvos akarsz lenni, menjél orvosnak. Első év végén majd megint megvizsgálhatod a kérdést, hogy jó ötlet volt-e, ha kiderül, hogy mégsem a te világod.

2014. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!