Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek vizsgaidőszakra? Ti...

Tippek vizsgaidőszakra? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

10 vizsgám lesz,első éves vagyok,ráadásul levelezőn(amit utólag megbántam már,ezért át szeretnék menni nappalira).Eddig 1 hétre 6 vizsgát vettem fel decemberre,a többit januárban akarom megcsinálni.Van olyna tárgy ami könnyebb,van ami viszont nagy nehéz.Igazából már most félek,hogy nem fog menni.Sajnos levelezőn vajmi kevés anyagot adnak le,mindent magunktól kell,és nekem pl.van latin és anatómia tárgyam is.


Szerintetek hogy csináljam hogy sikerüljön mind?Jövő héten még oktatási hetünk is lesz...Osszam be minden napra,írjam fel a naptárban?Agyserkentőként mit lehet enni/inni?Ti hogy szoktátok csinálni?


2014. nov. 26. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Tea, Magneb, Lenmagolaj, Multivitamin, normális étrend, szellőző szoba, óránként pihi, séta, torna.

Hetente minimum egyszer berúgni.

Amúgy meg készíts tantervet, mit fogsz tanulni mikor, mire mennyi idő kell.

Érdemes folyamatosan, mindenből kicsit, mert egy nap alatt nem fog egy könyv megragadni.

Vedd komolyan!

Ennyi.

2014. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Levelezőről nappalira ha jól tudom csak úgy lehet átmenni, ha nagyon jók az eredményeid.

Én úgy szoktam megoldani, hogy egy naptárba bejelölöm színekkel, hogy melyik tárgyból mikor vannak vizsgák, és úgy szoktam "végleges" időpontot választani, hogy amit nehezebbnek ítélek az előtt egy többnapos vizsgamentes időszakot hagyok, hogy csak arra koncentrálhassak, a könnyebb vizsgákat meg 2-3 nap távolságra rakom. Sőt volt már olyan is, hogy ugyanarra a napra tettem délelőttre és délutánra is vizsgát.

Ha több vizsgalehetőség van, akkor szerintem érdemes nem az első alkalomra feljelentkezni, mert akkor van kitől tájékozódni, hogy mégis milyen volta vizsga. De ne is az utolsó alkalomra jelentkezz.

Agyserkentőt nem használok, nálam akkor sikerültek legjobban a vizsgák, mikor lehetőségem volt olyan szobában tanulni, ahol nincs se ágy, se kanapé (ezektől elálmosodom), de azért van lehetőségem sétálgatni, a szobában, ha úgy tetszik. Ja és számítógép és laptop se, és telefon is kikapcsolva, vagy legalább lehalkítva. nagy üveg víz bekészítve, hogy ne kelljen folyton kimenni a konyhába inni, de kaja nem! (szintén az alhatnék miatt)

2014. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

semmi ilyen hülyeség minthogy lenmagolaj meg egészséges étkezés nem kell

tervezd meg hogy melyiket mennyi idő alatt tudod megtanulni,de azért hagyj pár plusz napot ha nem tudod tartani a tervet

először a könnyebeket csináld meg aztán januárban a nehezeket

2014. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"semmi ilyen hülyeség minthogy

lenmagolaj meg egészséges étkezés nem

kell"


Jah minek is az Omega3-6?

Éhgyomorra meg köztudott, h milyen jó is tanulni...


No comment.

2014. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 hétre 6 vizsga? Azt hogy? És legfőképp MIÉRT?:D

Normálisan szét kell osztani, hogy legyen mindenre idő.

Én úgy szoktam, hogy a nehezekkel kezdek, mert a vizsgaidőszak végére kifáradok, kevésbé van erőm tanulni, akkor jobb, ha csak vmi könnyebb tárgy van. De olyan is van, aki inkább a végére hagyja a nehezét, a többivel meg bemelegít.


Mikor elkezdesz egy vizsgára készülni, akkor

1. Nyomtass egy tételsort.

2. Szedd össze a szükséges könyveket és jegyzeteket.

3. Készíts ütemtervet.

Ezután már csak le kell ülni megtanulni az anyagot.


Serkentőként maximum valami vitamint, omega-3, vagy napi 1-2 kávét javaslok (reggel és délben, ne lefekvés előtt!), ha amúgy is kávézol. Ha nem, akkor ne kezdd el, vagy legalábbis kicsi adagokkal.

2014. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!