Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért megy ilyen nehezen a...

Miért megy ilyen nehezen a fejembe az anyag?

Figyelt kérdés

Felsőoktatásban vagyok, szerencsére nem a legnehezebb szakon.


Többször elolvasom, de mondatról-mondatra, igyekszem mindent megérteni, elképzelni, kötni valamihez. Kiemelem a kulcsszavakat, margójegyzetet csinálom, nemritkán készítek külön jegyzetet magamnak. Ha nagyon magolós, rajzolgatok vagy kötöm valamilyen banális hétköznapi példákhoz.


Mégse megy a fejembe....



Ha csak utolsó nap nézem át a fenti módszerekkel, akkor főleg nem megy a fejembe, de ha 2-3 napon át, akkor se..



Amikor magamtól kell visszaadni, vagy túl konyhanyelvű, szakszavakat teljesen mellőző vagy az a gond, hogy fontos dolgokat kifelejtek, olyan fordulatokat, ami egy meghatározásnál létfontosságú, mert különben nem lenne tiszta, miről van szó...


2014. dec. 1. 12:15
 1/3 A kérdező kommentje:

Heti szinten mozgok, néha kirándulok, sokat iszom. Ugyan rengeteg édességet eszem, de minden nap eszek gyümölcsöt és alkalmanként szedek vitaminokat is (télen, amikor ugye nincs annyi gyümölcs).


Szóval az egészségi okok kizárva.



Amúgy középiskolában is ilyen voltam, de akkor még a tanulásmódszerem is csapnivaló volt hozzá.

2014. dec. 1. 12:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt mondják, rendszeresen kell készülni, előadás után leülni megérteni, gyakorlatokra felkészülten menni.


Szerencsére minket folyamatosan számonkérnek, így muszáj évközben megtanulni - cserébe az alvás opcionális.

2014. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindig kiválasztok pár tárgyat, általában ami nagyon "megértős", ha minden tárgy inkább magolós - egyszerűen kevesebb az összefüggés -, akkor amelyik hosszabb és azokat hétről-hétre átnézem

Idén eddig azok a tárgyak mentek a legrosszabbul, amit hétről-hétre átnéztem, ami logikus volt megértettem és zh előtt is tanultam :/

2014. dec. 1. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!