Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még nem vagyok 23 éves,...

Még nem vagyok 23 éves, viszont hamarosan meglesz az első középfokú okj szakmám. Aztán már sehol nem tanulhatok támogatottan, mert már van szakmám? Vagy esetleg nekem is lehetőségem lesz még valahol ingyenesen tanulni?

Figyelt kérdés

Igazából tanfolyam, OKJ...minden érdekel. De nagyon szegények vagyunk és ebben az évben is nehezen tudták a szüleim összeszedni a nyelvtanulásra a pénzt. Költséges okj meg szerintem szóba sem jöhet...:S

Egyetemen is gondolkodtam államin (simán felvennének bárhová szerintem, mert tök sok pontom van), de félek, hogy ott is rengeteg lenne a kiadás: nyelvek, szállás, kaja...stb. Hová mehetnék ingyenesen tanulni? Most munkát is keresek, hogy tudjak majd a suli mellett pénzt keresni, de tovább szeretném vinni és képezni magam. Pénz nélkül úgy látszik ez manapság lehetetlen.


2010. jan. 31. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A következő OKJ-s kézpésért már mindenképp fizetned kell. Szerintem igenis probálkozz meg az egyetemmel, mielőtt kifutsz az időből; rengeteg anyagi támogatást kaphatsz az egyetemtől, főleg ha rá is szorulsz.
2010. jan. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem végezhetsz ingyen még egy szakmát...

Gyakorlatilag ez úgy van, hogy szerencséd is lehet. Úgy értem, ezt tanárom mondta, mert van egy 21 éves lány, aki most a mi technikusinkra jár, de már van egy szakmája. Na, a tanárom azt mondta, hogy nem biztos, hogy kell neki fizetni, talán egy jelképes összeget, mert -nem mondta ki, de célzott rá-, hogy a suli is kap pénzt minden tanuló után. A lánynak még mindig nem mondták meg konkrétan, hogy kell-e fizetnie, ha kell, akkor félévente kb 20e Ft. Szóval próbálkozhatsz, hátha. Suli függő.

2010. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tandíjat minden második, vagy sokadik okj szakma után kell fizetni. Kivéve, ha. állami gondoskodásban élsz/éltél- utógondozott vagy, vagy ha halmozottan hátányos helyzetűnek minősülsz.

Rád inkább az utolsó vonatkozik. Hátrányos helyzetű az a tanuló, aki jogosult a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre, és a szülei legmagasabb iskolai végzettsége nem magasabb mint 8. ált.

Ezt a helyi Önkormányzatnál igazolja ajegyző, ha rendelkezel ilyen igazolással, nem kell tandíjat fizetned.

2010. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakmára gondoltál másodjára egyébként?
2010. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kozmetikus szakmára gondoltam másodiknak, mert van egy ismerősöm, aki alkalmazna a szépségszalonjában. De csak miután meglesz a végzettségem.
2010. jan. 31. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!