Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi egyetem Magyarorsz...

Állatorvosi egyetem Magyarországon vagy külföldön?

Figyelt kérdés

Igazából viszonylag sok kérdésem lenne az állatorvosival és úgy általában az egyetemekkel kapcsolatban.

Előszöris, hogyan épül fel az egész oktatás? Azt olvastam, hogy 11 félév. Ez csak az alapképzés, vagy már a mesterképzést is tartalmazza?

Ha felvettek mondjuk itt Magyarországon az állatorvosira, akkor utána később folytathatom a tanulmányaimat külföldi állatorvosi egyetemen?

Ahhoz hogy ösztöndíjat szerezzek milyen jegyeimnek kell lennie? Nyilván nagyon jóknak, de úgy pontosan? Ha egy tantárgy mondjuk 3mas, akkor már esélytelen? És ösztöndíjnál az érettségit vagy az évek alatt szerzett jegyeket nézik?

Ha mondjuk külföldön szeretnék továbbtanulni, de nem beszélem az adott ország nyelvét, akkor is felvehetnek és ott kapok valami nyelvképzést, vagy csak nyelvvizsgával lehet jelentkezni?

És visszatérve az állatorvosira, ha nem Magyarországon, akkor hol érdemes állatorvosi egyetemre menni?



2014. dec. 3. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol elég sok állat van, inkább legyél cipész.
2014. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget...
2014. dec. 18. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. Egyébként szép szakma az állatorvos, csak miután sok állaton segítesz nem biztos, hogy újra lecsuknak állatkínzásért.
2015. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Protkó ragasztó gyártásért többet fizetnek.
2015. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom hogy még releváns-e a kédezőnek, de másnak hátha segítek.


11 féléves osztatlan képzés tehát olyan mintha mondjuk bioszból bsc-t és msc-t is végeztél volna, de nincs így külön megnevezve hogy mesterképzés.


Az ösztöndíjról sokat nem tudok, de ha külföldön szeretnél tovább tanulni, sok országban nem kapsz ösztöndíjat.


Az adott ország nyelvét beszélned kell, nem feltétlen szükséges nyelvvizsga, egyetemtől függ.


Ha nem Magyarországon, a Bécsi, Németországi egyetemekről jókat hallani. Európa legjobb egyetemei pedig az Egyesült Királyságban vannak.

2023. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!