Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű magyar érettségi?...

Emelt szintű magyar érettségi? Többi lent

Figyelt kérdés
Verselemzést kell írnom max 2 oldalba de a költőről semmit se tudok ahogy az érettségin is lesz. Mit írjak a bevezetésbe? Utána nézhetnék a költőnek de az érettségin nem lesz net. Előre is köszi :)

2014. dec. 4. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a vers végén találsz évszámot akkor annak alapján valamennyire el tudod helyezni a korban a költőt. Erről, mint irodalmi korszakról írhatsz, pl ha (I./II.)világháború körüli vers, akkor annak valószínűleg van hatása az alkotásra, és az alkotóra is. Ez pl egy ilyen joker, amit mindig leírhatsz, ha ilyen van...

Persze mindig kapcsolódva a vershez, hogy mit tudom én, így meg így jelennek meg az általad felsorolt jellemzők az adott versben. Hogy ne csak sima korszak-bemutatás legyen.


Szerintem ugyan úgy írd meg a bevezetést mintha ismernéd a költőt, (helyezd el a korban, irodalmi kánonban stb.) próbálj konkrétumok nélkül nagy általánosságokat megfogalmazni, de lehetőleg úgy, hogy ne legyen közhelyes.

Nem mondom, hogy könnyű... (De, ugye ha ismered a költőt, akkor sem kell beleírni a komplett életét, szóval az sem olyan nagy baj ha nem tudsz róla semmit. Menni fog az, hidd el! ;D)


Egyébként a max 2 oldal az tényleg max legyen, próbáld meg nem túllépni, mert az érettségi dolgozatban 1 oldal hely van, és ha túl sok a pótlap (az 1 még talán belefér), azt a javító tanárok nem szokták szeretni, ami gyakorlatilag egyenlő azzal, hogy le is pontozzák a fogalmazást... :/

Mondjuk az nagy segítség, hogy nem komplett elemzést várnak, hanem csak a megadott szempontokat kell beleírni.

Így a bevezetés is 5-6 sor (1 oldal esetén), amit ki tudsz úgy is tölteni, hogy nem ismered a költőt. :)


Remélem tudtam segíteni! :)

2014. dec. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És azt elfelejtettem, hogy idő sem nagyon van 1 (max 2) oldalnál többet írni, hiszen még ott a másik 2 szövegalkotási feladat is... Tudom, hogy azok már kevesebb pontosak, de azokat sem szabad lebecsülni, mert sok időt igényelnek általában.

Szóval csak velősen, és a lehető leghatásosabban, hogy megmutatkozzon azon az 1 oldalon, hogy mennyire otthon vagy a témában (még ha nem is). :)

2014. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!