Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végtelen sor összegét hogy...

Végtelen sor összegét hogy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogyha divergens akkor nem lehet kiszámolni, de ha konvergens akkor mégis hogy kell egy soha végetnemérő sorozatnak az összegét kiszámolni?
2014. dec. 13. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Ha pozitív számhoz tart, akkor az összege végtelen, ha negatívhoz, akkor az összege mínusz végtelen.


Persze észben kell tartani, hogy vannak kisebb és nagyobb végtelenek is, pl

n^2 (n négyzet) < 2^n (2 az n-ediken) < n! (n faktoriális) < n^n (n az n-ediken)

2014. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

De jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne a dolog, de azért azt még én is tudom, hogy ennél bonyolultabb.


Innen tanulgattam, de azt egyszerűen ezek után sem értem, hogy hogy kell a sor összegét kiszámolni: [link]


Meg pl. a szumma n=1-től végtelenig 3/(n(n+1)-nek is tudom, hogy 1 az összege, de az nem tudom hogy jön ki (online kalkulátor hozta ki az 1-et, hisz magamtól nemtom hogy kell kiszámolni).

2014. dec. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!