Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik kollégiumba érdemes...

Melyik kollégiumba érdemes jelentkezni TTK-soknak Debrecenben?

Figyelt kérdés

Földtudomány szakra szeretnék jelentkezni és érdekelne melyik kollégium milyen?

Mik a tapasztalatotok/véleményeitek a Kossuth kollégiumokról (I,II,III) és a Tisza István koleszról? Egy földtudományosnak melyikbe érdemes jelentkezni elsősorban arra gondolok melyik milyen messze van.


Esetleg ha valaki ezen kollégiumok egyikében lakik és tudna feltölteni képet a szobákról, hogy megnézzem milyen berendezésűek/hogy néznek ki, azt nagyon megköszönném sőt ha felvesznek és azt a kolit választom amelyikről képet küldött megkeresem és meghívom egy sörre! :D


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. dec. 14. 20:18
 1/5 A kérdező kommentje:

Továbbá az is érdekelne, hogy mi alapján döntik el ki melyik koleszba kerül?

Az tudom van valami pontrendszer de azokat a pontokat mi alapján lehet számolni? (Tudni szeretném nagyjából melyik koleszba van esélyem bekerülni)

2014. dec. 14. 22:33
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Kossuth kolik közvetlenül a főépület mellett/mögött vannak (Egyetem tér). Elég drágák, viszont jól néz ki.

A Tisza kb. 10 percre van onnan gyalog vagy 2 villamosmegálló és 2 perc séta. Olcsóbb és hasonlóan jó mint a Kossuth.

Én a Tiszába mennék inkább, mert a Kossuthok olyanok, mint egy luxuskalitka, bármit csinálsz pl. 1 csepp valami rámegy a falra, az egész négyzetméter festését ki kell fizetni (beköltözéskor listát adnak róla hogy milyen kárért mennyit kell fizetni). A Tisza barátságosabb és a szoba jobban tetszik. Képet nem tudok küldeni mert én más koliban lakom, csak jártam már bennük. Azért beguglizom, hátha.


A pontokat ez alapján számolják: szociális helyzet, hányan vagytok a családban eltartottak, hány tesód van (aki még tanul), hány km-re laktok, hány nagybeteg van a családban (béna, daganatos stb, ennél kisebbet nem fogadnak el) illetve a jelentkezőnek van-e hasonlóan súlyos betegsége. Később már a tanulmányi átlagodat is beleszámolják majd.

Mivel a pontszámolás igen rejtélyes (gyakran azok nem jutnak be, akik rászorulnának és azok meg igen akik köztudottan gazdagok) én azt tanácsolnám, hogy jól nézz utána, milyen papírt kell beadni, minden megvan-e és hogy a koliknál jelölj be (fontossági sorrendben) annyi kolit amennyit csak lehet. Ha véletlenül nem vesznek fel, akkor azonnal húzz a Kollégiumi bizottság irodájába és személyesen (!) vetesd fel magad várólistára. Nagyon sokan nem költöznek be végül és az ő helyükre a várólistásokat veszik elő.

Sok sikert!

~M.

2014. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, ennyi képet adott a google:

Ez a Kossuth 1-es. A szobákhoz képest szerintem irreálisan drágák a Kossuth kolik. (ja tv amúgy nincs)

[link]

[link]


A többi Kossuth is hasonló csak azt hiszem a 2esben zöldek a bútorok.


Ez a Tisza:

[link]

[link]


Remélem tudtam segíteni :)

~M.

2014. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Most már bármelyik koliba jelentkezhetsz. Én a Markusovszky II-es koliban vagyok. Nagyon jól felszerelt és viszonylag olcsó is, 19000 Ft havonta.
2014. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok, ez a Markusovszky II-es koli:


[link]

2014. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!