Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan jön ki a tanítók napi...

Hogyan jön ki a tanítók napi 8 órás munkája? És miért nem ők tartják az összes órát alsóban? TANÁROK segítsenek! Többi lenn

Figyelt kérdés
Tanítóképzőre járok, mindig is ezt akartam csinálni, és nagyon szeretem is (másodéves vagyok) Viszont sok dolgot nem értek. Most már járok gyakorlatra és azt látom hogy az alsós osztályokban nem az osztályfőnök tartja pl az ének és tesi órát. Nekünk még úgy volt hogy minden órát az osztályfőnök tartott, kivéve persze negyedikbe a nyelvet. De a tanítóképzőnek nem az a lényege hogy minden tárgyat mi fogunk tanítani ezért mindenből felkészítenek minket? Ének tesi technika és rajz tantárgypedagógiát is tanulunk, ami eddig alap dolog volt számomra, de most nem értem hogy miért ha az iskolákban meg külön rajz meg ének tanárok tartják ezeket az órákat helyettünk? és így ha egy nap van öt óránk mondjuk és abból kettő ének meg tesi akkor egész nap három órát dolgozunk? hogy lehet így napi 8 óráér dolgozni és keresni? Valaki világosítson fel legyen szíves....

2014. dec. 16. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tart napi 8 órát. Heti 22-26 a kötelező tanítási óraszám. Hogy ebben éppen van-e ének- meg rajzóra, az az iskola döntése. 32 órát tartózkodik az iskolában délutáni foglalkozás, ebédeltetés, korrepetálás, értekezletek, ehhez jön a felkészülés.
2014. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Babuci222 válasza:
Az iskola nem gyár !!! Nem napi 8 óra kötelező hanem a változó katedra óraszám teljesítése ahogy már megírták felmehet 26 órára is, de a tanórán kívüli foglalkozásokkal meghaladhatod a 32-34 órát.Aztán hazamész és jön az órákra való felkészülés, az alapos felkészülésre átlagban 2-3 órát eltölthetsz naponta, ha van kedved, még hozzájön a mindennapi önképzés. Ha mindenképpen napi 8 órát akarsz dolgozni, arra is van lehetőség, a tanórákon, a tanórákon kívüli tevékenységgel, otthoni felkészüléssel, ha akarod könnyedén kijön a napi 8 óra.
2014. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
utolsó,nyilván a pénz is számít,és nem csak azért akar vki 8 órát dolgozni,h elmondhassa ,h annyit,hanem ,h több money legyen
2014. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Így már értem és világos hogy jönnek ki az óraszámok, hogy heti bontásban van nem napiban. Nem is értem erre eddig miért nem gondoltam :) és utolsó hozzászólónak igaza van, nyilván nem azért érdekel mert mániákusan 8 órát akarok dolgozni, hanem mert a pénz részére gondoltam, hogy ha napi három négy órát dolgozok, mennyit fogok keresni... köszönöm a válaszokat így már minden világos ezzel a résszel kapcsolatban.

Azt viszont még mindig nem értem hogy az alsós tanító és osztályfőnök szerepe miért nem azt jelenti már mint régen, hogy mindent ő tanít, hiszen ezért is készítenek fel minket MINDEN tantárgyból a tanításra, nem pedig csak egy szakból.

2014. dec. 17. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!