Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosin az összes testrész...

Orvosin az összes testrész meg szerv, minden parányi részét meg kell tanulni latinul?

Figyelt kérdés

fogorvosira szeretnek felvetelizni,es kivettem a konyvtarbol egy anatomia atlaszt,az abrak miatt,mert sokkal kidolgozotabbak mint abban anyagban mint amibol kell majd erettsegizni,meg felvetelizni..meg amugy is szeretnek mar elore kicsit bemelegiteni..de ez lenyegtelen.

Hat oszinten szolva,amikor kinyitottam az atlaszt kicsit lefagytam..minden apro testresznek,vagy csak egy sima csontnak van kb 15-21 paranyi resze,amelyek mind latinul vannak az atlaszba megnevezve.. minden venanak meg minden kis dudornak a koponyan van kulon neve latinul (tudom hogy sokan tudjatok :)) )...es a kerdesem az lenne az orvosisoktol,hogy ezeket a fogalmakat 100%ig el kell sajatitani a 6 ev alatt?....

koszonom!



#orvosi #latin #anatómia #az emberi test anatomiajanak atlasza
2014. dec. 17. 23:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem hogy 6 év alatt, hanem az első egy évben!
2014. dec. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
6 év alatt? A 6 évig tanulnád ezt, akkor nyugdíjas korodra lenne belőled orvos.
2014. dec. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Általában elég logikus a dolgok elnevezése, tehát nem olyan ilyesztő a dolog, mit elsőre tűnik. Az viszont igaz, hogy baromi sokat kell tanulni anatból, de azt nem állítanám, hogy az atlasz összes kis hülyeségét tudni kellene.
2014. dec. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Ó és két év van a megtanulására. Aztán 4 az elfelejtésére. :-D
2014. dec. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de van benne rendszer. Például a "vena" szót ugyebár csak egyszer kell megtanulnod, aztán van belőle egymillió különféle nevekkel. Az anatómiai irányokat is egyszer tanulod meg, aztán lehet használni mindenhová. Például vena cava superior, ezt jelenti: vena: visszér, cava: üres, superior: felső, azaz: felső üres testvéna. És így tovább.


Továbbá nagyon sok magyar vagy angol szó a latinból származik, így sok esetben van mihez kötni őket, ha kicsit belegondolsz.

2014. dec. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Elárulom, a csontokat, és a parányi részeit még a 2 éves OKJ-és gyógymasszőrin is meg kell tanulni magyarul és latinul.
2014. dec. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

jajj te jo eg!

koszonom szepen mindenkinek,nagyon sokat segitettetek! mindenkinek ment a zold.

2014. dec. 18. 10:58
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
sokan csak az első vizsgaidőszaknál jönnek rá hogy az érettségi az kb semmi sem volt, és szintén ekkor jönnek rá mi is az az igazi tanulás :)
2014. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

hat...eleg volt ezt az anatomia konyvet fellapozni ahoz hogy rajojjek hogy az erettsegi egy szep mese volt,az igazi anatomiahoz kepest :)) es meg mennyi minden van az anatomian kivul...kulon szovettan,sejbiosz,kemia...

amugy az igaz hogy reggel ugy bemesz,hogy legtobbszor csak este 8kor jossz ki?

2014. dec. 18. 14:47
 10/16 anonim ***** válasza:
hát ha sikerül úgy felvenned a tárgyakat hogy végig óráid vannak, igen. bár én mérnökinfós vagyok, ha bejártam volna órákra, akkor talán csütörtök lett volna a legdurvább, 10-19 egyhuzamba úgy, hogy óraütközés van, a legutolsó előadás első fele belelóg az előtte lévő gyakorlat második felébe.
2014. dec. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!