Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közeleg az államvizsga és a...

Közeleg az államvizsga és a felvételi elbeszélgetés mesterképzésre, de úgy érzem belefáradtam a tanulásba. Hogyan javítsak a helyzeten?

Figyelt kérdés

Végig jó tanuló voltam informatikus egyetemi szakon 4-es átlaggal, kutatási projektekben dolgoztam és TDK-ztam, ám államvizsgából még csak egy tantárgy tételeit dolgoztam ki a háromból és még szakdolgozatvédésre sincs kész az előadásom. Úgy érzem ki vagyok készülve. Alapból szomorú hangulatom van, de nem emiatt.


Pocsékul osztom be a napomat. Fennmaradok éjfélig, elpazarlom az időmet hogy cikkeket olvasok és youtube-videókat nézek, aztán lefekvéskor megígérem magamnak hogy korán felkelek és foglalkozom a tanulással. Erre nem tudok aludni mert forgolódok az ágyban, aztán felébredek délelőtt 10-kor, utána egész nap fáradtnak és csalódottnak érzem magam, mert kevesebb dolgot tudok megcsinálni, mint amennyit elkezdtem. Legrosszabb, hogy rá se bírom magam venni arra, hogy nekikezdjek a tanulásnak, maximum 2 órát foglalkozok, ami kevés.


Az Msc felvételi meg: neki se kezdtem készülni. Úgy érzem hogy nem vagyok odavaló és inkább elhelyezkednék Bsc-vel, aztán estin folytatnám 1-2 év után, miután "regenerálódtam" egy kicsit. Ha meg fel is vennének, akkor meg úgy érzem nem maradnék benn, mert ez egy más intézményben van. Zavar a bizonytalan jövőkép is, hiába akarok programozónak elhelyezkedni, ha a Bsc-t egyszerűen nem egy ismert és neves egyetemen végeztem.


Mi történt? Miért érzem szomorúnak és motiválatlannak magam? Hogyan érjem el, hogy ne pazaroljam el az időt éjfélig és megváltoztassam a napirendemet?


2014. dec. 28. 15:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A halasztassal,"pihenessel" az a baj hogy Bsc-vel nehez elhelyezkedni masreszt összevissza valtoznak a hatarok,törvenyek,lehet hogy sokkal nagyobb szívas lesz jövőre.


A többi kőkemeny önuralm. Hagyj ki 2 napot,lazulj aztan ess neki.

2014. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!